04
lut

Po raz kolejny Instytut ASM – lider badań i przedsięwzięć realizowanych na polskim rynku budowlanym, podjął działania w kierunku wspierania sektora.

 

W dniach 29.01-01.02. 2013 r. odbyły się Miedzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2013. Zespół ASM zrealizował podczas targów wiele przedsięwzięć.

Na stoisku nr 82 w Pawilonie 5 zaprezentowana została firma ASM – Centrum Badań i Analiz rynku oraz Polska Platforma Technologiczna Budownictwa, której twórcą i koordynatorem jest ASM.

 

 


 

29 stycznia w Pawilonie 10 odbyła się konferencja „Polskie okna i drzwi otwierają się na świat”, organizowana w ramach Branżowego Programu Promocji Branży Stolarki Okiennej i Drzwiowej.

 

 W konferencji uczestniczyli przedstawiciele branży stolarki oraz dziennikarze z Polski i zagranicy. Program spotkania przedstawiał się nastepująco:

Jak stolarka budowlana promuje się za granicą, Branżowy Program Promocji Branży Stolarki Okiennej i Drzwiowej Agnieszka Kowalska
Okna i drzwi Made in Poland – w 20 lat z małych warsztatów na międzynarodowe rynki Joanna Florczak-Czujwid
Energooszczędność kluczem do sukcesu polskiego eksportu Bogdan Wójtowicz, Laboratorium Techniki Budowlanej
Panel ekspercki „Etykietowanie stolarki okiennej jako narzędzie wsparcia przy wyborze i zakupie okna”

Prowadzenie: Jerzy Żurawski, DOLNOŚLĄSKA AGENCJA ENERGII I ŚRODOWISKA

- Bogdan Wójtowicz, LABORATORIUM TECHNIKI BUDOWLANEJ

- Cezary Jasiczak, JOBDONE MARKETING & SALES SUPPORT

- Anna Tołwińska, SAINT-GOBAIN-GLASS

- Sławomir Kwiatkowski, ELWIZ

Wartościowe prezentacje oraz udział najwiekszych ekspertów branżowych w panelu dyskusyjnym zaowocowały rekordową frekwencją.


 

30 stycznia odbyła się Konferencja prasowa MTP w Centrum Prasowym

 

 

Prezentacja “Kondycja i przyszłość polskiego budownictwa” to temat podjęty na konferencji prasowej przez Pawła Łuszcza (Senior Project Manager ASM), wystąpienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników konferencji, którzy zadawali naszemu ekspertowi liczne, merytoryczne pytania.


 

Koordynowane przez ASM wizyty studyjne dziennikarzy z Niemiec, Szwecji, Czech, Włoch i Francji w ramach Branżowego Programu Promocji Stolarki Okiennej i Drzwiowej.

 

Fabryka Aluplast – Linia produkcyjna profili PCV

 

Przez 4 dni (28.01-31.01.2013) 10-ciu dziennikarzy pod opieką Przemysława Dany (International PR Manager ASM) zwiedzało targi oraz zakłady produkcyjne firm uczestniczących w Programie. Dziennikarze spotkali się również z przedsiębiorcami podczas Wieczoru Branżowego Budmy, został im także pokazany Poznań.


 

30 stycznia odbyło się Seminarium międzynarodowego projektu CILECCTA “Nowoczesne oprogramowanie dla budownictwa zrównoważonego” w pawilonie 14B. ASM realizuje zadania projektowe w ramach międzynarodowego konsorcjum.

 

 

Z ramienia ASM wystąpiła Małgorzata Skonieczna z prezentacją “Budownictwo zrównoważone. Kondycja europejskiego i polskiego sektora budowlanego”. Po seminarium uczestnicy mogli zwiedzić targi pod opieką przewodnika, którym została Agnieszka Kowalska (Dyrektor Działu Transferu wiedzy i Technologii ASM).

Prowadzący spotkanie Michał Jabłoński (Project Manager ASM) podsumował wydarzenie w sposób następujący:
Cieszymy się, że możemy wnieść swój wkład do tak innowacyjnego projektu oraz że to nam przypadło w udziale zaprezentowanie po raz pierwszy jego rezultatów szerszej publiczności. Mimo, że w Polsce idea praktycznego wykorzystania metodologii LCC oraz LCA ciągle jeszcze raczkuje, to na podstawie rozmów z uczestnikami seminarium oceniamy, że kontynuowanie prac nad rozwiązaniami dedykowanymi analizom LCC i LCA jest jak najbardziej potrzebne i oczekiwane. Spodziewamy się coraz większego zainteresowania zarówno samym projektem, jak i jego głównym rezultatem – innowacyjnym oprogramowaniem dla budownictwa zrównoważonego.


 

30 stycznia odbyło się Seminarium „Kondycja polskiego budownictwa” w Forum Edukacja w Pawilonie 4

 

Seminarium prowadził Paweł Łuszcz (Senior Project Manager ASM). Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji wygłoszonych przez przedstawicieli Działu Analiz Rynku Budowlanego:

Kondycja polskiego budownictwa oraz przewidywania na przyszłość Beata Tomczak (Analityk Rynku)
Kim jest polski wykonawca? Jak do niego dotrzeć? Małgorzata Skonieczna (Project Manager)
Nowe czy remontowe, które inwestycje determinują popyt na materiały budowlane Paweł Łuszcz (Senior Project Manager)
Strategie pozycjonowania marek budowlanych i najlepsi gracze na polskim rynku materiałów budowlanych Joanna Florczak-Czujwid (Senior Project Manager)

 

Merytoryka i atrakcyjność przekazu to z pewnością powody sukcesu seminarium, frekwencja wspaniale dopisała, forum było pełne uwaznych uczestników.


 

Podczas targów Eksperci ASM zostali poproszeni o wypowiedzi przez media

 

Paweł Łuszcz udzielił wywiadu dziennikarzowi Radia Merkrury podczas konferencji prasowej MTP.

 

Małgorzata Skonieczna i…

Beata Tomczak podczas Seminarium “Kondycja polskiego budownictwa” udzieliły wywiadu TVP Poznań. Komentarz Beaty Tomczak ukazał się dwukrotnie w TVP Poznań, w programie widać równiez było migawki z seminarium organizowanego przez Dział Analiz Rynku Budowlanego.

 

Agnieszka Kowalska (Dyrektor Działu Transferu wiedzy i Technologii ASM) wypowiedziała się dla telewizji budowlanej tvbud.

Podumowując… Tegoroczna Budma okazła się dla Zespołu doświadczeniem niezwykle intensywnym, jako lider badań i przedsięwzięć realizowanych na polskim rynku budowlanym Instytut ASM udostępnił uczestnikom targów oraz mediom wyniki wielomiesięcznej pracy, tym samym kontynuował wieloletnią tradycję wspierania polskiego budownictwa.