full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Projekty krajowe

ASM SMART DATA SYSTEM (ASM SDS) – Badania nad systemem gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji danych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego do modernizacji procesów realizacyjnych i zarządczych oraz wdrażania nowych i zasadniczo udoskonalonych produktów i usług badawczych w ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O.O.

logoUEFE

Więcej informacji

ASM – CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU” SP. Z O. O. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. ASM SMART DATA SYSTEM (ASM SDS) – Badania nad systemem gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji danych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego do modernizacji procesów realizacyjnych i zarządczych oraz wdrażania nowych i zasadniczo udoskonalonych produktów i usług badawczych w ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O.O.“.

 

Celem projektu jest poprawa efektywności procesów gromadzenia i przetwarzania danych w ASM poprzez opracowanie i wdrożenie w wyniku prac B+R autorskiego hybrydowego systemu analizy danych – ASM SDS – automatyzującego i optymalizującego procesy operacyjne (sprzedaż, projektowanie, realizacja i kontrola jakości usług badawczych, utrzymanie relacji z klientem etc.) oraz procesy zarządcze (planowanie strategiczne, zarządzanie zasobami, controling etc.) w ASM.

Nazwa Beneficjenta:

ASM – CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU” SP. Z O. O.

Tytuł projektu:

„ASM SMART DATA SYSTEM (ASM SDS) – Badania nad systemem gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji danych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego do modernizacji procesów realizacyjnych i zarządczych oraz wdrażania nowych i zasadniczo udoskonalonych produktów i usług badawczych w ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O.O.”.

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności procesów gromadzenia i przetwarzania danych w ASM poprzez opracowanie i wdrożenie w wyniku prac B+R autorskiego hybrydowego systemu analizy danych – ASM SDS – automatyzującego i optymalizującego procesy operacyjne (sprzedaż, projektowanie, realizacja i kontrola jakości usług badawczych, utrzymanie relacji z klientem etc.) oraz procesy zarządcze (planowanie strategiczne, zarządzanie zasobami, controling etc.) w ASM.

 

Planowane efekty:

Rezultatem przeprowadzonych badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych będzie autorski, innowacyjny, hybrydowy system analizy danych – ASM SDS – integrujący algorytmy sztucznej inteligencji na poziomie uczenia maszynowego (sieć neuronową) z wielowymiarową dynamiczną hurtownią danych ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych. Wdrożenie wyników prac B+R (innowacja procesowa) pozwoli  na automatyzację i optymalizację procesów operacyjnych (sprzedaż, realizacja i kontrola jakości usług badawczych, utrzymanie relacji z klientem etc.) oraz procesów zarządczych (planowanie strategiczne, zarządzanie zasobami, controling etc.), a także projektowanie i wdrożenie nowych produktów i usług w ASM.

Wartość projektu (całkowita): 5 062 482,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 3 691 395,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 3 691 395,00PLN

 ROZWÓJ LABORATORIUM BADAWCZEGO ASM NEURO LAB

logoUE_MotionLab

Więcej informacji

Nazwa Beneficjenta:

ASM – CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU” SP. Z O. O.

Tytuł projektu:

„ROZWÓJ LABORATORIUM BADAWCZEGO ASM NEURO LAB”

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest rozbudowa infrastruktury B+R w Instytucie ASM poprzez inwestycję w aparaturę, sprzęt i technologię do realizacji badań antropometrycznych dedykowanych do realizacji prac badawczych na poziomie badań przemysłowych i prac rozwojowych w obszarze biomechaniki, ergonomii, psychologii behawioralnej, ekonomii behawioralnej i eksperymentalnej, neuropsychologii, kognitywistyki, neuromarketingu i pokrewnych prowadzonych z wykorzystaniem aparatury do przechwytywania ruchu człowieka w przestrzeni trójwymiarowej (tzw. Video Capture) i jego analizy (tzw. Motion Tracking) działających w oparciu o technologie aktywne (sensory elektromagnetyczne) oraz pasywne (markery podczerwieni, kamery 3D) oraz ich integracja z innymi urządzeniami biometrycznymi tj. Eye Tracking, EEG wykorzystywanymi w Instytucie ASM do realizacji badań neuromarketingowych i społecznych

 

Planowane efekty:

Rezultatem przeprowadzonych prac badawczych będzie wzbogacenie oferty Instytutu Badawczego ASM–Centrum Badań i Analiz Rynku o nowe metody badawcze wykorzystujące nowoczesne technologie (aktywne, pasywne i typu kinect) dedykowane do badań antropometrycznych tj:

 1. Metodologia do badań komunikacji niewerbalnej / mowy ciała podczas wystąpień publicznych oraz komunikacji z klientem w punktach obsługi klienta z wykorzystaniem aparatury antropometrycznej (Motion Tracking) i biometrycznej (ET, FT, EEG, GSR).
 2. Metodologia badania funkcjonalności prototypów nowych produktów; gier, aplikacji komputerowych, maszyn, urządzeń, narzędzi, produktów budowlanych, mebli i innych przedmiotów użytkowych z wykorzystaniem aparatury antropometrycznej (Motion Tracking) i biometrycznej (ET, FT, EEG, GSR).
 3. Metodologia badania ergonomii stanowisk pracy z wykorzystaniem aparatury antropometrycznej (Motion Tracking) i biometrycznej (ET, FT, EEG, GSR).
 4. Metodologia realizacji badań ergonomii przestrzeni dedykowanej dla osób starszych z wykorzystaniem aparatury antropometrycznej (Motion Tracking) i biometrycznej (ET, FT, EEG, GSR).
 5. Metodologia badania aktywności psychofizjologicznej i optymalizacji treningu zawodników e-sportu z wykorzystaniem aparatury antropometrycznej (Motion Tracking) i biometrycznej (ET, FT, EEG, GSR).

Wartość projektu (całkowita):  2 509 200,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 1 090 000,00 PLN

INWESTYCJA W LABORATORIUM BADAWCZE ASM NEURO LAB

logoUE_MotionLab

Więcej informacji

Nazwa Beneficjenta:

ASM – CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU” SP. Z O. O.

Tytuł projektu:

„INWESTYCJA W LABORATORIUM BADAWCZE ASM NEURO LAB”

Celem projektu jest rozwój infrastruktury B+R w Instytucie ASM poprzez inwestycję w aparaturę, sprzęt i technologię do realizacji badań biometrycznych w obszarze:

 • Okulografii (eyetracking (ET))
 • Elektroencefalografii (EEG)
 • Reakcji skórno-galwanicznej (GSR)
 • Elektromiografii (EMG)
 • Face trackingu (FT)

Infrastruktura jest dedykowana do realizacji przewidzianych w Agendzie Badawczej Prac B+R, których rezultatem będą innowacje produktowe rozwijające obecnie stosowane metodologie badawcze o biometryczne dane opisujące cechy i zachowania behawioralne. Produkty takie mają charakter przekrojowy, unikalny na rynku krajowym.

Dofinansowanie projektu z UE:

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw

Wartość projektu (całkowita): 2 612 815,20

Dofinansowanie z EFRR: 1 126 636,50 zł

Okres realizacji: od 2017-01-01 do 2017-12-31

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1136 ..