full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

PERFORMER

Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej


http://performerproject.eu/

Portable, Exhaustive, Reliable, Flexible and Optimized appRoach to Monitoring and Evaluation of building eneRgy performance
Portatywne, wszechstronne, niezawodne, elastyczne i zoptymalizowane podejście do monitorowania i ewaluacji charakterystyki energetycznej budynków.

Czas trwania: wrzesień 2013 – sierpień 2017

PERFORMER to innowacyjny i kompleksowy projekt, którego głównym celem jest poprawa zarządzania energią w budynkach i zagwarantowanie określonej wydajności energetycznej budynków. Przedsięwzięcie realizowane jest przez konsorcjum 14 Partnerów z 4 krajów europejskich (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Polska), a jego budżet współfinansowany jest przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z 7 Programu Ramowego.

Faktyczne zużycie energii przez budynek jest rezultatem tego, jak zachowuje się on w ciągu całego cyklu życia poczynając od etapu projektu, a kończąc na jego likwidacji. Wydajność energetyczna budynku określona w fazie projektu w praktyce różni się znacznie od tej faktycznie osiąganej. W ramach projektu PERFORMER przeanalizowane zostaną wszystkie czynniki mające wpływ na pogorszenie wydajności energetycznej budynku (zarówno techniczne, jak i związane z zarządzaniem budynkiem oraz zachowaniem jego użytkowników). W wyniku przeprowadzonych analiz powstanie kompleksowa metodologia monitoringu zużycia energii w budynku, która opierając się na odpowiednich wskaźnikach wydajności, modelach przepływu informacji, narzędziach do symulacji, pomoże osiągnąć określone cele wydajności energetycznej. Aspekty symulacji i monitoringu w projekcie będą się opierać o infrastrukturę ICT.

Holistyczna metodologia monitoringu energii w budynku będzie przetestowana i zweryfikowana w kontekście czterech budynków demonstracyjnych znajdujących się we Francji, Walii (UK), Hiszpanii i Polsce. Dzięki przeprowadzonemu pilotażowi wyniki projektu będą miały większą szanse na zastosowanie w krajach całej Unii Europejskiej.

ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku wspiera polskiego Partnera SEA DEVELOPMENT zarządzającego budynkiem pilotażowym (Hotel Baltic Plaza, Kołobrzeg) na wszystkich etapach projektu. Co więcej, ASM będzie zaangażowane w działania mające na celu rozpowszechnianie wyników projektu (organizacja i udział w warsztatach, spotkaniach branżowych). ASM wniesie swój wkład w opracowanie strategii replikacji wypracowanych rozwiązań oraz w opracowanie modeli biznesowych na potrzeby eksploatacji wyników projektu w całej Europie, a także wesprze swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami analizę potrzeb i zachowania użytkowników budynków. ASM odpowiedzialne jest za monitoring rynku (aspekty technologiczne, marketingowe oraz legislacyjne) i przygotowywanie na tej podstawie comiesięcznych notatek służących członkom konsorcjum kierować projektem w taki sposób, aby ostateczny kształt wypracowanych rozwiązań był dopasowany do zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Konsorcjum projektu:
UTILITY PARTNERSHIP LIMITED (UPL), Wielka Brytania
CENTRE SCIENTIFIQUE ET TECHNIQUE DU BATIMENT (CSTB), Francja
COMMISSARIAT A L ENERGIE ATOMIQUE ET AUX ENERGIES ALTERNATIVES (CEA), Francja
CARDIFF UNIVERSITY, Wielka Brytania
BUILDING RESEARCH ESTABLISHMENT LTD (BRE), Wielka Brytania
DRAGADOS SA, Hiszpania
EUROCONSULT SA, Hiszpania
GDF SUEZ, Francja
SAINT-GOBAIN RECHERCHE S.A. (SG), Francja
ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O O (ASM), Polska
SIGMA ORIONIS SA (SIGMA), Francja
COUNTY COUNCIL OF THE CITY AND COUNTY OF CARDIFF (CARDIFF CO), Wielka Brytania
ANIMUA SA, Hiszpania
SEA DEVELOPMENT SP Z.O.O. (SEAD), Polska

 

Informacji na temat projektu udzielają:
Agnieszka Kowalska
agnieszka.kowalska@asm-poland.com.pl
Tel. (24) 355 77 54
Katarzyna Stachurska-Kadziak
k.stachurska@asm-poland.com.pl
Tel. (24) 355 77 67

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1174 ..