full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Monitoring Rynku Budowlanego 2010

Konferencja

Monitoring Rynku Budowlanego 2010

28 października 2010 r.

Warszawski Dom Technika NOT

Organizator

RELACJA Z KONFERENCJI

28 października w Warszawie, w Warszawskim Domu Technika   NOT odbyła się organizowana przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, konferencja MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO 2010.

Konferencja – podobnie jak w latach poprzednich – odbyła   się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury. W   pierwszej kolejności krótką mowę wygłosił Wiceminister Olgierd Dziekoński,   Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, w przeszłości pełniący m.in. funkcje   Wiceministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa oraz Wiceministra   Infrastruktury, wieloletni „przyjaciel” konferencji. Następnie, w zastępstwie   Ministra Infrastruktury – Cezarego Grabarczyka, głos zabrała Wiceminister   Magdalena Gaj – reprezentująca Patrona Honorowego konferencji.

Podczas tegorocznej konferencji podjęto następujące grupy   zagadnień:

  1. Stan aktualny oraz prognozy rozwoju produkcji budowlanej,   mieszkalnictwa, budownictwa niemieszkalnego i inżynieryjnego;
  2. Kondycja polskiego budownictwa;
  3. Social media w budownictwie.

Sesja Pierwsza konferencji prezentowana przez prelegentów ASM –   Centrum Badań i Analiz Rynku, zatytułowana POLSKIE BUDOWNICTWO POD   LUPĄ, dotyczyła stanu aktualnego sektora budowlanego w Polsce oraz   prognoz dla poszczególnych branż. Pierwszą prezentację konferencyjną   zatytułowaną „Perspektywy rozwoju branży budowlanej” przedstawił Adam Sakowski. Prelegent   zaprezentował ocenę kondycji kraju wobec perspektywy wzrostów w budownictwie,   stan aktualny produkcji budowlanej oraz prognozy.

Następnie Małgorzata Walczak przedstawiła stan aktualny i prognozy budownictwa mieszkaniowego. W prezentacji znalazły się   zarówno efekty budownictwa mieszkaniowego ze względu na spadek popytu i spadek   podaży, jak i same kwestie finansowania inwestycji oraz ich cen.

W następnej kolejności prowadzący konferencję Przemysław Dębowski (ASM) udzielił głosu Joannie   Jarzębowskiej przedstawiającej wyniki i prognozy budownictwa   niemieszkalnego. Prelegentka przedstawiła skutki kryzysu w tym sektorze   oraz pozytywne prognozy stabilizacji rynku i ożywienia, które mogą przełożyć się   na liczbę oddawanych budynków w kolejnych latach.

Ostatnim prelegentem w tym bloku był Paweł   Łuszcz, który podjął tematykę budownictwa   inżynieryjnego. Autor prezentacji zdiagnozował budownictwo drogowe i   infrastrukturę kolejową roku 2010, podjął temat inwestycji dużych inwestycji w   polskich portach lotniczych i morskich, ponadto przedstawił potencjał   budownictwa inżynieryjnego związanego z energetyką oraz sytuację polskiego   transportu w kontekście dotacji UE.

Po zakończeniu Sesji Pierwszej uczestnicy konferencji mieli   możliwość zapoznania się z prezentacją Partnera Głównego konferencji, zatytułowaną „System SEKOCENBUD jako źródło informacji o   cenach w budownictwie oraz dynamiki ich zmian”. Jako prelegenci   wystąpili Dr Janusz Traczyk oraz Mariola   Gala-Vacqueret (Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa   PROMOCJA Sp. z o.o.), którzy przedstawili informacje o cenach w budownictwie w   latach 2005-2010.

Po przerwie kawowej nastąpił kolejny punkt programu konferencji   – Panel dyskusyjny, którego Moderatorem był Zbigniew   Bachman (Fundacja Wszechnicy Budowlanej) a pozostałymi uczestnikami: Jan Deja (Stowarzyszenie Producentów Cementu), Mirosław   Lubarski (Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.), Robert Klos (Związek Polskie Okna i drzwi) oraz Jacek Bielecki (Polski Związek Firm Deweloperskich). Tematem wiodącym panelu była „Kondycja polskiego budownictwa”.

Po lunchu nastąpiła Sesja Druga konferencji zatytułowana SOCIAL MEDIA W BUDOWNICTWIE. W tym bloku jako pierwsza   wystąpiła Anna Kałużna (ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku).   Wystąpienie pod tytułem „Ewolucja czy rewolucja czyli jak branża   budowlana znalazła się w Web 2.0” oparte na raporcie syndykatowym ASM   „Web 2.0 w budownictwie” przybliżyło uczestnikom możliwości wykorzystania   internetu w działaniach marketingowych. Prelegentka przedstawiła rys historyczny   rozwoju Internetu, statystyki obecności użytkowników w sieci, poszczególne   obszary marketingu społecznościowego w ogóle i statystycznie w branży   budowlanej.

Kolejna prezentacja w tym bloku – „Strategie   marketingowe w Internecie” wygłoszona przez Marcina   Kociubę ( NetCenter Solution) odnosiła się do działań, które są   podejmowane w ramach marketingu społecznościowego, od samej koncepcji poprzez   możliwości i realizację poszczególnych kampanii.

Następnie wystąpili Monika Mychlewicz (Xella   Polska) i Marcin Osman (Someday Interactive), którzy   zaprezentowali „Case study: czyli jakie działania w social mediach może   prowadzić firma z branży budowlanej”. Uczestnikom przedstawiono   konkretne przykłady działań marketingowych w różnych obszarach social mediaów   zaprojektowanych dla promocji marek budowlanych, zarówno same koncepcje tych   działań jak i ich realizacje.

Ostatnią prelegentką konferencji była Joanna   Gajewska (Nasza Klasa Sp. z o.o.). Prezentacja Social media w działaniach komunikacyjnych i   marketingowych” dotyczyła kampanii przeprowadzonych w ramach jednego z   najpopularniejszych w Polsce serwisów społecznościowych.

Konferencja cieszyła się dużą frekwencją, dopisali   przedstawiciele władz, firm z branży budowlanej i inwestycyjnej, instytucji   naukowych, firm zajmujących się marketingiem społecznościowym. Cieszy zarówno   to, że wśród gości znaleźli się ci, którzy po raz kolejny uczestniczyli w   konferencji, jak i reprezentaci firm, które miały okazję pierwszy raz   uczestniczyć w tym wydarzeniu. Nowa edycja przyniosła świeże spojrzenia na   sektor, stworzyła uczestnikom rynku budowlanego możliwość kontaktu – platformę   wymiany opinii i nabycia wiedzy dla dalszych działań i doświadczeń. Podczas   przerw uczestnicy mieli możliwość prowadzenia żywych dyskusji w mniejszych   grupach, odnowienia i nawiązania relacji biznesowych.

PREZENTACJE

Prezentacje są udostepnione uczestnikom konferencji pod postacią skompresowanego katalogu. Aby pobrać katalog należy kliknąć link Pobierz, zapisać plik na dysku oraz rozpakować plik wpisując podane w materiałach konferencyjnych hasło.

Pobierz

 mrb2010_patroni

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1212 ..