full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

O nas

Jesteśmy polską firmą badawczą istniejącą na rynku od 1996 r.

W ciągu ponad dwudziestu lat aktywności rozwinęliśmy szeroką ofertę badań marketingowych, służących zarówno firmom, jak również instytucjom otoczenia biznesu. Realizujemy również badania ekonomiczne i społeczne dla instytucji publicznych.

Znajdujemy się w samym centrum Europy, co pozwala nam sprawnie dotrzeć do interesariuszy w każdym zakątku kontynentu.

Dzięki kompleksowości naszych usług realizujemy w pełni opisujące nas motto “WIĘCEJ NIŻ AGENCJA BADAWCZA”.

Dowiedz się o nas więcej z folderu informacyjnego

broszura_ogolna-1

Oferujemy szeroki wachlarz usług badawczych: poczynając od technik klasycznych aż po najnowocześniejsze badania biometryczne. Dostosowujemy rodzaj badań do potrzeb każdego odbiorcy. Jesteśmy doświadczeni, skuteczni i konkurencyjni, dlatego do tej pory z sukcesem zrealizowaliśmy ponad 2000 projektów badawczych. Ściśle współpracujemy z 230 partnerami z całej Europy, co daje nam możliwość pozyskania  różnorodnych danych z wielu obszarów geograficznych.

Potrafimy łączyć myśl naukową z szybkością i elastycznością biznesowego działania. Jako jedna z niewielu firm badawczych w Polsce posiadamy status Centrum Badawczo-Rozwojowego co kwalifikuje nas jako jednostkę naukową. Od początku naszej działalności opracowaliśmy lub wdrożyliśmy 45 innowacji projektowych, w tym również w ramach programów badawczych Komisji Europejskiej. Za działalność naukową na polu międzynarodowym zostaliśmy uhonorowani licznymi nagrodami.

Posiadamy również doświadczenie w opracowywaniu modeli biznesowych. Daje to nam szansę na świadczenie komplementarnych usług  uwzględniających nie tylko badania i analizy, ale także plan wdrożenia nowej usługi lub produktu na innych rynkach.

MISJA

Postępując zgodnie z przyjętą misją

ROZWIJAMY INNOWACYJNE TECHNOLOGIE GROMADZENIA I ANALIZY DANYCH. Z WIELU ŹRÓDEŁ INFORMACJI WYBIERAMY TE, KTÓRE POZWOLĄ ZROZUMIEĆ ZALEŻNOŚCI GWARANTUJĄCE SUKCES NASZYCH KLIENTÓW.

 

Wspierając wzrost poziomu wiedzy w społeczeństwie jako całości oraz umożliwiając skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwami i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w całej Europie ASM stało się organizacją unikalną na polskim rynku. Współpracujemy w licznych konsorcjach z partnerami z całej Europy. Podejmujemy nowatorskie inicjatywy branżowe.

 

Biorąc pod uwagę to wszystko, naszą specyfikę definiuje  hasło

WIĘCEJ NIŻ AGENCJA BADAWCZA

STANDARDY JAKOŚCI

Poddajemy procedury badań nieustannej kontroli w dbałości o produkt najwyższej jakości.

System jakości ASM:

 • Wysoka jakość pracy i wykonywanych usług jest najważniejszym zadaniem wszystkich pracowników
 • Stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników utrwalające świadomość ich roli i odpowiedzialności w osiąganiu wysokiej jakości
 • Utrzymanie jakości na poziomie konkurencji światowej; stosowanie rozsądnych cen i terminów dostaw
 • Systematyczne doskonalenie procesów realizacji usług
 • Dbałość o właściwe środowisko pracy

Kontrola jakości pracy badawczej ASM poddawana jest corocznym audytom Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów

SUKCESY

Wieloletnie doświadczenie ASM zaowocowało osiągnięciem

1-go miejsca na rynku usług badawczych zlecanych przez firmy z sektora budowlanego

oraz 1-go miejsca na rynku usług badawczych zlecanych przez instytucje z sektora publicznego

(wg raportu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii opublikowanego w 2017 r.)

W ciągu kilkunastu lat działalności zostaliśmy wielokrotnie wyróżnieni i nagrodzeni

przez instytucje działające na rzecz rozwoju gospodarki Polski i Europy

TERAZ POLSKA

TERAZ POLSKA

Usługa badawcza ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku została nagrodzona w XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii USŁUGI.  
Wręczenie statuetek odbyło się  30 maja 2016 r. podczas Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Prawo do posługiwania się Godłem Teraz Polska zostało ASM przedłużone w 2017, 2018 i 2019 roku.
 TERAZ-POLSKA-300

Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny, od ponad dwudziestu lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują klienci, nabywając produkt czy usługę.


LAURY BUILDERA 2014

LAURY BUILDERA 2012

Osiągnięcia Instytutu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na polu doradztwa dla polskiego sektora budowlanego w 2014 roku zostały docenione i wyróżnione w konkursie LAURY BUILDERA 2014. Laureatką wyróżnienia jest również Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarządu Instytutu ASM.

certLaury2014_ASM

Podczas uroczystego spotkania w Multikinie Złote Tarasy, które odbyło się 12-go 2014 r. w obecności licznych gości, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki dorocznego plebiscytu.

 

Wyróżnienie to przyznawane jest firmom i instytucjom spoza branży budowlanej, których działalność i świadczone usługi wspierają rozwój sektora i działających w nim przedsiębiorstw. Kapituła bierze pod uwagę dostępność produktu lub usługi, nowatorstwo, dostosowanie do wymogów branży budowlanej, potrzeb klientów i zmieniającego się rynku, a także relacje firma – klient. Wyróżnienie wpisuje się w szereg nagród otrzymanych przez ASM od początku istnienia firmy. Od 1996 roku Instytut ASM wspiera przedsiębiorstwa z branży budowlanej dostarczając im najcenniejszego w niepewnych czasach produktu – wiedzy.


GEPARDY BIZNESU 2014

GEPARDY BIZNESU 2014

10 grudnia 2015 r. w Warszawie na III Kongresie Nowoczesnej Gospodarki odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów Instytutu Nowoczesnego Biznesu.
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o. zostało wyróżnione w IX edycji Konkursu Gepardy Biznesu za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
gb_asmgb_dyplom_asm

EUROSYMBOL SYNERGII NAUKI I BIZNESU 2013

EUROSYMBOL SYNERGII NAUKI I BIZNESU 2013

25 listopada 2013 r. ASM otrzymało nagrodę EUROSYMBOL synergii nauki i biznesu.

 

Symbol to prowadzony przez redakcję Monitora Rynkowego w Dzienniku Gazecie Prawnej ogólnopolski program promocyjny. Jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie instytucji, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Program służy budowaniu wizerunku takich firm na tle całej polskiej gospodarki w oparciu o najbardziej reprezentatywne aspekty działalności.   Uroczystość wręczenia Symboli 2013 EuroSymboli 2013 odbyła się 25 listopada br. w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nagrody wręczał redaktor naczelny Monitora Rynkowego Jakub Lisiecki. W gronie gości poza Laureatami znaleźli się m.in. członkowie Kapituły: Henryk Warkocz, prezes TÜV Nord Polska, Tadeusz Biedzki, przedsiębiorca, medioznawca a także literat i podróżnik oraz Joanna Drzazga, wydawca Monitora Rynkowego. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych.

INNOWATOR WPROST 2013

INNOWATOR WPROST 2013

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku 17 października2013 r. zostało laureatem prestiżowej nagrody Innowator Wprost 2013.

Innowatory WPROST są przyznawane od 2011 r. Lista nagrodzonych powstaje na bazie „Listy 500…” INE PAN. Na jej podstawie dział WPROST BIZNES dokonuje wyboru firm-liderów innowacji w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Sektory te to farmacja, energetyka, przemysł, budownictwo, usługi dla biznesu, media i telekomunikacja, budownictwo oraz e-biznes.

LAURY BUILDERA 2012

LAURY BUILDERA 2012

Osiągnięcia Instytutu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na polu doradztwa dla polskiego sektora budowlanego w 2012 roku zostały docenione i wyróżnione w konkursie LAURY BUILDERA 2012. Laureatką wyróżnienia jest również dr Elżbieta J. Syrda – założycielka i wieloletni Prezes Zarządu Instytutu ASM.

Podczas uroczystego spotkania w warszawskim hotelu Polonia Palace, które odbyło się 19-go marca b.r., w obecności blisko 150 gości, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki dorocznego plebiscytu.

 

Wyróżnienie to przyznawane jest firmom i instytucjom spoza branży budowlanej, których działalność i świadczone usługi wspierają rozwój sektora i działających w nim przedsiębiorstw. Kapituła bierze pod uwagę dostępność produktu lub usługi, nowatorstwo, dostosowanie do wymogów branży budowlanej, potrzeb klientów i zmieniającego się rynku, a także relacje firma – klient. Wyróżnienie wpisuje się w szereg nagród otrzymanych przez ASM od początku istnienia firmy. Od 1996 roku Instytut ASM wspiera przedsiębiorstwa z branży budowlanej dostarczając im najcenniejszego w niepewnych czasach produktu – wiedzy.


INNOWACJA ROKU 2011

INNOWACJA ROKU 2011

 ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. jako współrealizator projektu Cost-Effective znalazło się w gronie firm i instytucji nagrodzonych w konkursie Innowacja Roku 2011, organizowanym przez Forum Buiznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk.

Wręczenie Dyplomu wyróżnienia odbyło się 24 lutego w godzinach 12:00-12:40 w siedzibie firmy podczas konferencji prasowej z udziałem mediów lokalnych.

 

Powiększ

Powiększ


KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2010

KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2010

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. laureatem Nagrody Kryształowej Brukselki 2010 w kategorii najlepszych przedsiębiorstw

 

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. za wybitne osiągnięcia uzyskane w Programach Ramowych UE w latach 1999-2009 zostało laureatem przyznawanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Nagrody Kryształowej Brukselki 2010 w kategorii najlepszych przedsiębiorstw. Programy Ramowe w zakresie badań i rozwoju są największym mechanizmem finansowania i kształtowania badań naukowych na poziomie europejskim. Jednostki naukowe oraz szczególnie aktywne na rynku firmy nie tylko ubiegają się o dotacje z programu ale również mogą liczyć na prestiż płynący z uczestnictwa.

 

Nagroda “Kryształowej Brukselki” powstała z inicjatywy Dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, dra Andrzeja Siemaszko, który zaproponował utworzenie nagrody dla najlepszych i najbardziej aktywnych polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw i uczestników Programów Ramowych na rzecz Badań, Rozwoju Technicznego i Wdrożeń. Pomysł narodził się w ostatnim roku realizacji 5. Programu Ramowego (1998 – 2002).

 

Idea “Kryształowej Brukselki” szybko znalazła uznanie polskiego środowiska naukowego i swoją oryginalnością zwróciła uwagę Komisji Europejskiej, ponieważ wcześniej żaden inny kraj uczestniczący w programach ramowych nie wyszedł z taką inicjatywą.

“Kryształowa Brukselka” została w tej edycji przyznana w dwóch kategoriach: INSTYTUCJA BADAWCZA i PRZEDSIĘBIORSTWO. W tej ostatniej, wśród nominowanych oprócz ASM znalazły się następujące firmy: CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych; Centrum Techniki Okrętowej S.A.; Comarch S.A.; EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.; ITTI Sp. z o.o.; Mostostal Warszawa S.A.; Stowarzyszenie Miasta w Internecie; Telekomunikacja Polska S.A.; Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A. Lista nominowanych instytucji i osób została przygotowywana przez KPK zgodnie z przyjętym regulaminem. Laureaci wyłonieni są przez Kapitułę Kryształowej Brukselki, powołanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – przewodniczącego Kapituły. O nominacji decydowały statystyki udziałów w Programach Ramowych, bardzo interesujący więc jest fakt, że małe przedsiębiorstwo, jakim jest ASM zdystansowało wiele dużych firm co do liczby i wartości realizowanych/koordynowanych projektów czy funkcji podejmowanych w konsorcjach projektowych.

Powiększ

 

Firma ASM realizowała 8 projektów jako koordynator, 22 projekty jako partner a jako podwykonawca 3. Statystyki projektów składanych w latach 2008-2010 zawierają 15 projektów (w tym 7 przetargów) w roli koordynatora, 18 projektów w roli partnera i jeden projekt w roli podwykonawcy.

 

Nagroda jest kolejną odsłoną zaistnienia ASM-u w tym prestiżowym przedsięwzięciu. W 2005 roku firma ASM zdobyła I nagrodę w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw biorących udział w 6. Programie Ramowym na rzecz Badań, Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń, a w 2006 roku uzyskała nominację do tej nagrody.


NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2009

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2009

W rankingu 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w 2009 roku ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. znajduje się na 19-tym miejscu.

 

19-go maja 2011 roku w siedzibie Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Instytut oraz Sieć Naukową MSN konferencja Fundusze europejskie w rozwoju innowacyjności gospodarki Polski w 2010 roku. Zaprezentowano na niej Raport o innowacyjności gospodarki Polski w 2010 roku, przygotowany pod redakcją prof. Tadeusza Baczko. Publikacja dotyczy dystansu innowacyjności oraz procesów rozwoju, finansowania i ekspansji sektora innowacyjnego w Polsce oraz prezentuje bariery innowacyjności, postulaty firm oraz propozycje ekspertów co do celów, zakresu i kierunków działań.

Ważną częścią raportu są listy rankingowe przedsiębiorstw w podziale na mikro, małe i średnie oraz duże przedsiębiorstwa, a także w ujęciu całościowym.

Podczas konferencji wręczono Certyfikaty Innowacyjności firmom z pierwszej „pięćdziesiątki” rankingu 500. Wśród nich na wysokim 19-tym miejscu znalazła się jedyna w zestawieniu agencja badawcza: ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

 

Wyróżnienie z rąk prof. Leszka Jasińskiego – Dyrektora INE PAN oraz prof. Tadeusza Baczko – Koordynatora Sieci Naukowej MSN, odebrała Małgorzata Walczak, Dyrektor Generalny ASM.

 

Powiększ


INNOWACJA ROKU 2008

INNOWACJA ROKU 2008

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku laureatem Programu Innowacja Roku

 

Rozstrzygnięty został Program Innowacja Roku realizowany przez redakcję ForumBiznesu.pl pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ośrodka Przetwarzania Informacji OPI oraz Centrum Informacji FIRE.

 

„Innowacja Roku” to ogólnopolski Program o charakterze konkursowym, mający na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych unikalnych i oryginalnych rozwiązań, stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. Jego zadaniem jest również penetracja rynku, pod kątem wyszukiwania, a następnie wytypowania innowacyjnych wyrobów i technologii, które po poddaniu ocenie otrzymują certyfikat „Innowacja Roku”.

 

Firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku została laureatem Konkursu za innowacyjne działania technologiczne prowadzone w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa

 

 

Program adresowany jest do firm, instytucji i organizacji działających na polskim rynku. Przedmiotem oceny były zastosowane w praktyce lub wdrożone przedsięwzięcia, rozwiązania, produkty i technologie o charakterze innowacyjnym, nowatorskim, a także w istotny sposób zmodyfikowane.


KAMERTONY INNOWACYJNOŚCI 2007

KAMERTONY INNOWACYJNOŚCI 2007(ex-ante, on-going, ex-post)

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku – NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA FIRMA ROKU!!!

6 grudnia 2007 r. w Centrali BRE Banku w Warszawie, podczas Ogólnopolskiej Gali Innowacyjności, został ogłoszony Ranking 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o. otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwo oraz w ogólnopolskim rankingu jako najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo w Polsce.

 


KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2005

KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2005

Kryształowa Brukselka. W 2005 roku ASM – zdobyło I nagrodę w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw biorących udział w 6. Programie Ramowym na rzecz Badań, Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń, a w 2006 roku uzyskaliśmy nominację do tej nagrody.

 

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2005

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2005

Laureat rankingu 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w 2005 r. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku wzięło udział w programie badawczym nad innowacyjnością polskiej gospodarki, prowadzonym przez Polską Akademię Nauk i znalazło się w gronie przedsiębiorstw najbardziej zorientowanych na rozwój. Uzyskaliśmy Certyfikat Innowacyjności 2005 przyznany przez BRE Bank, PAN oraz Gazetę Prawną.

TERAZ POLSKA

TERAZ POLSKA

Usługa badawcza ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku została nagrodzona w XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii USŁUGI.  
Wręczenie statuetek odbyło się  30 maja 2016 r. podczas Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Prawo do posługiwania się Godłem Teraz Polska zostało ASM przedłużone w 2017, 2018 i 2019 roku.
 TERAZ-POLSKA-300

Konkurs „Teraz Polska” ma charakter niekomercyjny, od ponad dwudziestu lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują klienci, nabywając produkt czy usługę.

LAURY BUILDERA 2014

LAURY BUILDERA 2012

Osiągnięcia Instytutu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na polu doradztwa dla polskiego sektora budowlanego w 2014 roku zostały docenione i wyróżnione w konkursie LAURY BUILDERA 2014. Laureatką wyróżnienia jest również Małgorzata Walczak-Gomuła – Prezes Zarządu Instytutu ASM.

certLaury2014_ASM

Podczas uroczystego spotkania w Multikinie Złote Tarasy, które odbyło się 12-go 2014 r. w obecności licznych gości, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki dorocznego plebiscytu.

 

Wyróżnienie to przyznawane jest firmom i instytucjom spoza branży budowlanej, których działalność i świadczone usługi wspierają rozwój sektora i działających w nim przedsiębiorstw. Kapituła bierze pod uwagę dostępność produktu lub usługi, nowatorstwo, dostosowanie do wymogów branży budowlanej, potrzeb klientów i zmieniającego się rynku, a także relacje firma – klient. Wyróżnienie wpisuje się w szereg nagród otrzymanych przez ASM od początku istnienia firmy. Od 1996 roku Instytut ASM wspiera przedsiębiorstwa z branży budowlanej dostarczając im najcenniejszego w niepewnych czasach produktu – wiedzy.

GEPARDY BIZNESU 2014

GEPARDY BIZNESU 2014

10 grudnia 2015 r. w Warszawie na III Kongresie Nowoczesnej Gospodarki odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów Instytutu Nowoczesnego Biznesu.
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o. zostało wyróżnione w IX edycji Konkursu Gepardy Biznesu za dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
gb_asmgb_dyplom_asm

EUROSYMBOL SYNERGII NAUKI I BIZNESU 2013

EUROSYMBOL SYNERGII NAUKI I BIZNESU 2013

25 listopada 2013 r. ASM otrzymało nagrodę EUROSYMBOL synergii nauki i biznesu.

 

Symbol to prowadzony przez redakcję Monitora Rynkowego w Dzienniku Gazecie Prawnej ogólnopolski program promocyjny. Jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie instytucji, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Program służy budowaniu wizerunku takich firm na tle całej polskiej gospodarki w oparciu o najbardziej reprezentatywne aspekty działalności.   Uroczystość wręczenia Symboli 2013 EuroSymboli 2013 odbyła się 25 listopada br. w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nagrody wręczał redaktor naczelny Monitora Rynkowego Jakub Lisiecki. W gronie gości poza Laureatami znaleźli się m.in. członkowie Kapituły: Henryk Warkocz, prezes TÜV Nord Polska, Tadeusz Biedzki, przedsiębiorca, medioznawca a także literat i podróżnik oraz Joanna Drzazga, wydawca Monitora Rynkowego. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych.

INNOWATOR WPROST 2013

INNOWATOR WPROST 2013

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku 17 października2013 r. zostało laureatem prestiżowej nagrody Innowator Wprost 2013.

Innowatory WPROST są przyznawane od 2011 r. Lista nagrodzonych powstaje na bazie „Listy 500…” INE PAN. Na jej podstawie dział WPROST BIZNES dokonuje wyboru firm-liderów innowacji w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Sektory te to farmacja, energetyka, przemysł, budownictwo, usługi dla biznesu, media i telekomunikacja, budownictwo oraz e-biznes.

LAURY BUILDERA 2012

LAURY BUILDERA 2012

Osiągnięcia Instytutu ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na polu doradztwa dla polskiego sektora budowlanego w 2012 roku zostały docenione i wyróżnione w konkursie LAURY BUILDERA 2012. Laureatką wyróżnienia jest również dr Elżbieta J. Syrda – założycielka i wieloletni Prezes Zarządu Instytutu ASM.

Podczas uroczystego spotkania w warszawskim hotelu Polonia Palace, które odbyło się 19-go marca b.r., w obecności blisko 150 gości, Kapituła Konkursu ogłosiła wyniki dorocznego plebiscytu.

 

Wyróżnienie to przyznawane jest firmom i instytucjom spoza branży budowlanej, których działalność i świadczone usługi wspierają rozwój sektora i działających w nim przedsiębiorstw. Kapituła bierze pod uwagę dostępność produktu lub usługi, nowatorstwo, dostosowanie do wymogów branży budowlanej, potrzeb klientów i zmieniającego się rynku, a także relacje firma – klient. Wyróżnienie wpisuje się w szereg nagród otrzymanych przez ASM od początku istnienia firmy. Od 1996 roku Instytut ASM wspiera przedsiębiorstwa z branży budowlanej dostarczając im najcenniejszego w niepewnych czasach produktu – wiedzy.

INNOWACJA ROKU 2011

INNOWACJA ROKU 2011

 ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. jako współrealizator projektu Cost-Effective znalazło się w gronie firm i instytucji nagrodzonych w konkursie Innowacja Roku 2011, organizowanym przez Forum Buiznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk.

Wręczenie Dyplomu wyróżnienia odbyło się 24 lutego w godzinach 12:00-12:40 w siedzibie firmy podczas konferencji prasowej z udziałem mediów lokalnych.

 

Powiększ

Powiększ

KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2010

KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2010

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. laureatem Nagrody Kryształowej Brukselki 2010 w kategorii najlepszych przedsiębiorstw

 

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. za wybitne osiągnięcia uzyskane w Programach Ramowych UE w latach 1999-2009 zostało laureatem przyznawanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Nagrody Kryształowej Brukselki 2010 w kategorii najlepszych przedsiębiorstw. Programy Ramowe w zakresie badań i rozwoju są największym mechanizmem finansowania i kształtowania badań naukowych na poziomie europejskim. Jednostki naukowe oraz szczególnie aktywne na rynku firmy nie tylko ubiegają się o dotacje z programu ale również mogą liczyć na prestiż płynący z uczestnictwa.

 

Nagroda “Kryształowej Brukselki” powstała z inicjatywy Dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, dra Andrzeja Siemaszko, który zaproponował utworzenie nagrody dla najlepszych i najbardziej aktywnych polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw i uczestników Programów Ramowych na rzecz Badań, Rozwoju Technicznego i Wdrożeń. Pomysł narodził się w ostatnim roku realizacji 5. Programu Ramowego (1998 – 2002).

 

Idea “Kryształowej Brukselki” szybko znalazła uznanie polskiego środowiska naukowego i swoją oryginalnością zwróciła uwagę Komisji Europejskiej, ponieważ wcześniej żaden inny kraj uczestniczący w programach ramowych nie wyszedł z taką inicjatywą.

“Kryształowa Brukselka” została w tej edycji przyznana w dwóch kategoriach: INSTYTUCJA BADAWCZA i PRZEDSIĘBIORSTWO. W tej ostatniej, wśród nominowanych oprócz ASM znalazły się następujące firmy: CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych; Centrum Techniki Okrętowej S.A.; Comarch S.A.; EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.; ITTI Sp. z o.o.; Mostostal Warszawa S.A.; Stowarzyszenie Miasta w Internecie; Telekomunikacja Polska S.A.; Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A. Lista nominowanych instytucji i osób została przygotowywana przez KPK zgodnie z przyjętym regulaminem. Laureaci wyłonieni są przez Kapitułę Kryształowej Brukselki, powołanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – przewodniczącego Kapituły. O nominacji decydowały statystyki udziałów w Programach Ramowych, bardzo interesujący więc jest fakt, że małe przedsiębiorstwo, jakim jest ASM zdystansowało wiele dużych firm co do liczby i wartości realizowanych/koordynowanych projektów czy funkcji podejmowanych w konsorcjach projektowych.

Powiększ

 

Firma ASM realizowała 8 projektów jako koordynator, 22 projekty jako partner a jako podwykonawca 3. Statystyki projektów składanych w latach 2008-2010 zawierają 15 projektów (w tym 7 przetargów) w roli koordynatora, 18 projektów w roli partnera i jeden projekt w roli podwykonawcy.

 

Nagroda jest kolejną odsłoną zaistnienia ASM-u w tym prestiżowym przedsięwzięciu. W 2005 roku firma ASM zdobyła I nagrodę w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw biorących udział w 6. Programie Ramowym na rzecz Badań, Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń, a w 2006 roku uzyskała nominację do tej nagrody.

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2009

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2009

W rankingu 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w 2009 roku ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. znajduje się na 19-tym miejscu.

 

19-go maja 2011 roku w siedzibie Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Instytut oraz Sieć Naukową MSN konferencja Fundusze europejskie w rozwoju innowacyjności gospodarki Polski w 2010 roku. Zaprezentowano na niej Raport o innowacyjności gospodarki Polski w 2010 roku, przygotowany pod redakcją prof. Tadeusza Baczko. Publikacja dotyczy dystansu innowacyjności oraz procesów rozwoju, finansowania i ekspansji sektora innowacyjnego w Polsce oraz prezentuje bariery innowacyjności, postulaty firm oraz propozycje ekspertów co do celów, zakresu i kierunków działań.

Ważną częścią raportu są listy rankingowe przedsiębiorstw w podziale na mikro, małe i średnie oraz duże przedsiębiorstwa, a także w ujęciu całościowym.

Podczas konferencji wręczono Certyfikaty Innowacyjności firmom z pierwszej „pięćdziesiątki” rankingu 500. Wśród nich na wysokim 19-tym miejscu znalazła się jedyna w zestawieniu agencja badawcza: ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

 

Wyróżnienie z rąk prof. Leszka Jasińskiego – Dyrektora INE PAN oraz prof. Tadeusza Baczko – Koordynatora Sieci Naukowej MSN, odebrała Małgorzata Walczak, Dyrektor Generalny ASM.

 

Powiększ

INNOWACJA ROKU 2008

INNOWACJA ROKU 2008

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku laureatem Programu Innowacja Roku

 

Rozstrzygnięty został Program Innowacja Roku realizowany przez redakcję ForumBiznesu.pl pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ośrodka Przetwarzania Informacji OPI oraz Centrum Informacji FIRE.

 

„Innowacja Roku” to ogólnopolski Program o charakterze konkursowym, mający na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych unikalnych i oryginalnych rozwiązań, stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. Jego zadaniem jest również penetracja rynku, pod kątem wyszukiwania, a następnie wytypowania innowacyjnych wyrobów i technologii, które po poddaniu ocenie otrzymują certyfikat „Innowacja Roku”.

 

Firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku została laureatem Konkursu za innowacyjne działania technologiczne prowadzone w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa

 

 

Program adresowany jest do firm, instytucji i organizacji działających na polskim rynku. Przedmiotem oceny były zastosowane w praktyce lub wdrożone przedsięwzięcia, rozwiązania, produkty i technologie o charakterze innowacyjnym, nowatorskim, a także w istotny sposób zmodyfikowane.

KAMERTONY INNOWACYJNOŚCI 2007

KAMERTONY INNOWACYJNOŚCI 2007(ex-ante, on-going, ex-post)

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku – NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA FIRMA ROKU!!!

6 grudnia 2007 r. w Centrali BRE Banku w Warszawie, podczas Ogólnopolskiej Gali Innowacyjności, został ogłoszony Ranking 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o. otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwo oraz w ogólnopolskim rankingu jako najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo w Polsce.

 

KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2005

KRYSZTAŁOWA BRUKSELKA 2005

Kryształowa Brukselka. W 2005 roku ASM – zdobyło I nagrodę w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw biorących udział w 6. Programie Ramowym na rzecz Badań, Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń, a w 2006 roku uzyskaliśmy nominację do tej nagrody.

 

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2005

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA ROKU 2005

Laureat rankingu 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w 2005 r. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku wzięło udział w programie badawczym nad innowacyjnością polskiej gospodarki, prowadzonym przez Polską Akademię Nauk i znalazło się w gronie przedsiębiorstw najbardziej zorientowanych na rozwój. Uzyskaliśmy Certyfikat Innowacyjności 2005 przyznany przez BRE Bank, PAN oraz Gazetę Prawną.

NASZ SYSTEM WARTOŚCI

Nowe wyzwania podejmujemy z entuzjazmem   Cenimy pomysłowość, ambicje i optymizm. Jesteśmy gotowi do podejmowania nowych wyzwań. Wyróżnia nas gotowość do ciągłego uczenia się dlatego nieustannie doskonalimy własny warsztat pracy, kompetencje zawodowe i procesy. Wierzymy, że dzięki temu możemy być najlepsi.
Współdziałając osiągamy wyznaczony cel   Wykorzystujemy wszelkie możliwości, maksymalizując wysiłki na rzecz spełnienia oczekiwań naszych klientów. Dzięki pełnemu zaangażowaniu realizacyjnemu, każde zadanie jest wykonywane terminowo. Na każdym etapie naszej pracy jesteśmy gotowi do udzielenia wsparcia, doceniamy zaangażowanie innych i bardzo cenimy sobie współpracę.
Nie tworzymy rzeczywistości, pomagamy ją poznać   Rzetelnie i uczciwie podchodząc do podejmowanych zadań budujemy zaufanie otoczenia. Ochrona i poufność informacji pozyskanych od klientów i respondentów jest dla nas bardzo ważna. Jakość naszej pracy i etykę w działaniu gwarantują międzynarodowe certyfikaty.
Odpowiedzialnie dążymy do celu   Mamy świadomość, że podejmowanie mądrych i odpowiedzialnych decyzji służy rozwojowi organizacji. Dbamy o precyzyjne zdefiniowanie wzajemnych oczekiwań. Dotrzymujemy zobowiązań i oczekujemy tego od innych. Suma odpowiedzialności poszczególnych pracowników tworzy siłę naszej firmy.
Relacje budujemy na wzajemnym szacunku   Wiemy, że dobre relacje wynikają z wysokiej kultury w kontaktach z klientami i współpracownikami. Szacunek do pracy i czasu cechuje nasze działania. Fundamentem naszej pracy jest wzajemne zaufanie.
Poniedziałki są u nas inne niż u wszystkich   Lubimy to co robimy dlatego codziennie mamy powód do świętowania. Sami tworzymy przyjazną atmosferę pracy bo mamy dystans do siebie i dbamy o wzajemne relacje. A work-life balance wynika z nas samych.

CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH

   

ESOMAR - (z ang. European Society for Opinion and Marketing Research, Europejskie Stowarzyszenie Badaczy Opinii Publicznej i Rynku) to organizacja międzynarodowa zrzeszająca osoby związane z badaniami rynku. Stowarzyszenie zostało założone w 1948 roku. Obecnie zrzesza około 5000 członków z około 100 państw świata. Celem stowarzyszenia ESOMAR jest pogłębianie i zwiększenie standardu oraz jakości badań rynku. Kodeks ESOMAR (International Code of Marketing and Social Research Practice) to spis wszystkich wytycznych i reguł jakie mają przestrzegać członkowie organizacji. Jest uznawany na całym świecie, w tym również przez firmy nie związane z organizacją ESOMAR.

www.esomar.org


Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii PTBRiO
powstało w 1994 roku. Zadaniem PTBRiO jest reprezentowanie interesów badaczy rynku wobec instytucji publicznych i władz Rzeczpospolitej Polskiej oraz promowanie i upowszechnianie informacji dotyczących badania rynku i opinii. Do Towarzystwa należą osoby zajmujące się profesjonalnie badaniami rynku, które pracują w firmach badawczych oraz klienci zlecający takie badania, liczba członków wynosi około 250 osób.

ptbrio.pl/

 

OFBOR jest jedynym w Polsce stowarzyszeniem skupiającym wyłącznie instytuty badawcze, powołanym w celu kontroli przestrzegania norm etycznych oraz metodologicznych w badaniach opinii i rynku, a także działającym na rzecz publicznego zaufania do badań. Organizacja została powołana w 1997 r. przez przedstawicieli czołowych firm badawczych jako związek pracodawców. Do grona członków OFBOR zalicza się 22 wiodące agencje badawcze w Polsce.

 

www.ofbor.pl

logo_lodzistics_300px

 

LODZistics – Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej to inicjatywa oddolna pracodawców prowadzących działalność w szeroko rozumianej branży logistycznej oraz innych podmiotów zainteresowanych rozwojem tego sektora. Klaster działa na obszarze całego kraju, ze szczególnym naciskiem na rozwój Polski Centralnej.

https://lodzistics.pl/

logo-PPTB_transparent200

Polska Platforma Technologiczna Budownictwa jest organizacją, której celem jest integracja środowiska badawczo-naukowego oraz gospodarczego w Polsce. Poprzez wspólne działania tych środowisk polskie budownictwo ma stać się nowoczesne, bezpieczne, a także konkurencyjne zarówno w kraju, jak i na świecie. Połączenie wysiłku uczestników rynku budowlanego stworzy możliwość rozwoju wizji tego obszaru gospodarczego. Polska Platforma Technologiczna Budownictwa została powołana w kwietniu 2004 r. z inicjatywy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. w Kutnie. Wśród jej założycieli znaleźli się także Polski Związek Pracodawców Budownictwa oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, Deceuninck N.V. S.A. Oddział w Polsce, Instalexport S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Warszawie, Opoczno S.A., Prochem S.A., Sanitec – Koło Sp. z o.o., Sokółka Okna i Drzwi S.A., Grupa Atlas sj., Polską Platformę Technologiczną Budownictwa wspiera w działaniach Kongres Budownictwa, który jest przedstawicielem organizacji i stowarzyszeń branżowych oraz Komitet Budownictwa przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

www.pptb.pl

Europejska Platforma Technologiczna Budownictwa (ECTP) powstała w 2004 i zrzesza obecnie ponad 230 organizacji członkowskich – przedstawicieli europejskiego sektora budowlanego. Jej głównym zadaniem jest opracowanie nowych strategii w zakresie innowacyjnych badań i rozwoju tak, aby wzmocnić konkurencyjność sektora a także odpowiedzieć na potrzeby społeczne i wyzwania środowiskowe stawiane sektorowi budowlanemu.

www.ectp.org

Klaster Bioenergia dla Regionu jest platformą współpracy przedsiębiorstw, nauki, administracji samorządowej i instytucji otoczenia biznesu. Celem ich współdziałania jest zrównoważony rozwój energetyczny Polski środkowej. W kontekście postępujących zmian klimatycznych klaster promuje innowacyjne rozwiązania w energetyce odnawialnej w wymiarze lokalnym i regionalnym.

http://www.bioenergiadlaregionu.eu/

PDI_logo

Związek Pracodawców „Partnerstwo dla Innowacji” to podmiot, którego przedmiotem działalności jest wparcie dla tych przedsiębiorców, którzy w rozwoju technologicznym upatrują szansy dla rozwoju nie tylko własnej działalności, lecz gospodarki krajowej. Podnoszenie konkurencyjności i innowacyjności, a także dbałość o zrównoważony rozwój technologiczny przedsiębiorców stanowi wg PDI pewną drogę do uzyskania wielowymiarowych korzyści.

https://forinnovation.eu/

logo-transparent

Klaster Energooszczędna Stolarka Budowlana jest dobrowolnym porozumieniem firm produkcyjnych, handlowych, usługowych, stowarzyszeń, jednostek badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz jednostek samorządu terytorialnego działających w branży stolarki budowlanej, budownictwa i energetyki oraz innych branż z nimi współpracujących.

http://klasterstolarki.eu/index.php?lang=pl

logo_cluster

Klaster Budownictwo Polski Centralnej został utworzony w ramach projektu dofinansowanego z 7 Programu Ramowego UE pt. “Support action for innovation driven clusters in construction. Regional approaches, multistakeholder engagement and cross regional cooperation”. Klaster został utworzony w grudniu 2008 r. Koordynatorem klastra jest Agencja Rozwoju Regionalnego „ARREKS” S.A.

http://www.arreks.com.pl/klaster/index.php?strona=page&id=o_klastrze

Zrzeszenie Budynki Efektywne Energetycznie, w skrócie E2BA (od Energy Efficient Buildings Assosiation) powstało, aby zwiększyć skalę badań oraz wdrożeń nowych rozwiązań ograniczających zużycie energii w branży budowlanej.

http://e2ba.pl/

europolbudatom

Klaster Euro-Pol-Bud-Atom to pierwszy w Polsce klaster, który zgromadzi polskie firmy mogące wspólnie budować elektrownie jądrowe.

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU (CSR)

Idea Społecznej Odpowiedzialności Biznesu towarzyszy nam od początku istnienia firmy. Rozumiemy ją jako wkład w budowanie rozwoju gospodarczego oraz społeczeństwa jako całości i poszczególnych jednostek. Pozyskując środki unijne realizujemy przedsięwzięcia przynoszące korzyść obywatelom. Działamy na rzecz poprawy poziomu życia ludzi i warunków ekonomicznych funkcjonowania biznesu.

Podejmujemy działania non-profit

 • jako centrum badawczo-rozwojowe mamy możliwość tworzenia funduszu innowacyjności z comiesięcznego  przychodu
 • wdrażamy innowacyjne technologie w Polsce i za granicą

 

Wspieramy osoby bezrobotne

 • realizujemy projekty o tematyce rynku pracy
 • uczymy przedsiębiorczości
 • szkolimy w nowych zawodach
 • pomagamy grupom społecznym zagrożonym wykluczeniem
 • dajemy szansę stażystom i praktykantom

 

Wspieramy system edukacji

 • tworzymy narzędzia dla rozwoju edukacji zawodowej
 • proponujemy rozwiązania umożliwiające redukcję bezrobocia absolwentów
 • organizujemy dla dzieci przedszkolnych/szkolnych spotkania prezentujące możliwości nowoczesnych technologii
 • organizujemy staże dla uczniów szkół średnich

 

Wspieramy rozwój regionów i polskiej gospodarki jako całości

 • tworzymy analizy gospodarcze i rekomendacje rozwoju
 • wspomagamy rozwój turystyki krajowej
 • promujemy polski eksport

 

Tworzymy platformy transferu wiedzy i integracji środowisk

 • organizujemy bezpłatne konferencje branżowe
 • prowadzimy Polską Platformę Technologiczną Budownictwa
 • tworzymy klastry

REFERENCJE

Sprawdź nasze kompetencje

AIB_logo
logo_kowalczyk krispol
Conjoint
ms_okna
Print
szczecin_herb Herb_Miasta_Szczecina urzad-marszałkowski

promujelodzkie
Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego 

mcps
logotyp-umwd_nowy_Large herb_logo_lublin

dsk

UM_Gdynia
ROPS_Torun AkzoNobel-Logo gimdirect

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1098 ..