full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

BERTIM

BERTIM

Building energy renovation through timber prefabricated modules

(Renowacja energetyczna budynków poprzez prefabrykowane moduły z drewna)

 logo4

Czas trwania projektu: czerwiec 2015 – maj 2019 (48 miesięcy)

Projekt BERTIM jest finansowany przez Komisję Europejską ze środków programu ramowego Horyzont 2020 i jest odpowiedzią na wyzwania określone w konkursie Produkcja prefabrykowanych modułów do renowacji  budynków  wdrażanego w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego dla Budynków Efektywnych Energetycznie (PPP on Energy-efficient Buildings).

W ramach konkursu finansowane są działania badawcze mające na celu rozwój prefabrykowanych modułów, które coraz bardziej powszechnie stosowane są w budownictwie. W porównaniu do tradycyjnych procesów budowlanych, prefabrykacja ma na celu zmniejszenie kosztów bez utraty jakości i ułatwienie instalacji / demontażu / ponownego wykorzystywania komponentów.

Projekt BERTIM dostarczy na rynek różnego rodzaju samonośnych prefabrykowanych modułów przeznaczonych do modernizacji budynków.

W modułach elewacyjnych zintegrowane zostaną rury i przewody do transportu i dystrybucji wody oraz wentylacji, a także okna i balkony, co pozwoli na skrócenie czasu montażu całej elewacji w porównaniu do tradycyjnego procesu (samonośne moduły wystarczy jedynie podnieść dźwigiem). Prefabrykowane moduły będą również łatwo rozmontowywane, a ich  demontaż nie wygeneruje odpadów rozbiórkowych. Główny materiał używany w projekcie przy wyrobie strukturalnych samonośnych modułów to drewno. Zgodnie z wymogami konkursu Produkcja prefabrykowanych modułów do renowacji  budynków, prefabrykowane moduły opracowane w ramach projektu będą uzyskane z odpadów  -  wykorzystane zostaną m.in. kompozyty polimerowe (WPC – Wood Polimer Composites) uzyskane z odpadów z tworzyw sztucznych i drewna. Moduły będzie można łatwo przystosować do indywidualnych potrzeb renowacyjnych konkretnego projektu, tzn. będą kompatybilne z różnymi okładzinami (WPC, drewno, farby, itp.) i różnymi zielonymi materiałami izolacyjnymi (celuloza, bawełna, kora, cementowa piana, EPS, XPS, wełna mineralna, itp.), dzięki czemu będą spełniać różnorodne wymogi budowlane w ramach systemów prawnych w Europie.

Cele projektu zostały podzielone na trzy obszary: techniczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne. Cele szczegółowe projektu:

 1. Techniczne:
  a) Opracowanie nowej metodologii dla holistycznej i efektywnie energetycznej renowacji budynków.
  b) Ocena i walidacja procesów prototypowania i produkcji prefabrykowanych modułów systemowych do dogłębnej modernizacji budynków.
  c) Opracowanie platformy programowej (narzędzia BIM) wspierającej metodologię procesu efektywnie energetycznej renowacji.
 2. Środowiskowe:
  a) Redukcja zużycia energii pierwotnej przez budynki.
  b) Propagowanie korzystania z materiałów przyjaznych dla środowiska.
 3. Społeczno-ekonomiczne:
  a) Integracja modelu biznesowego z koncepcją renowacyjnych projektów.
  b) Utorowanie drogi do wykorzystania rezultatów projektu.

Konsorcjum BERTIM jest utworzone przez 12 partnerów z 6 krajów Unii Europejskiej. W jego skład wchodzą reprezentanci wszystkich instytucji biorących udział w całym łańcuchu wartości projektu: 3 ośrodki badawcze i 1 uniwersytet, 3 małe i średnie przedsiębiorstwa, 4 duże organizacje oraz 2 instytucje publiczne, jak również użytkownicy końcowi rezultatów projektu.

ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku jako lider jednego z siedmiu pakietów zadaniowych projektu (Work Package 7: Eksploatacja, rozpowszechnianie i komunikacja) jest odpowiedzialny za następujące zadania:

 • zaprojektowanie logo projektu, strony internetowej, materiałów promocyjnych itp.
 • opracowanie planu rozpowszechniania rezultatów projektu oraz stymulowanie i  koordynowanie rozpowszechniania informacji,
 • opracowanie planu eksploatacji projektu,
 • zaprojektowanie nowych modeli biznesowych dla energooszczędnych remontów budynków.

 

 

PARTNERZY:

FUNDACION TECNALIA RESEARCH & INNOVATION, Hiszpania

EGOIN, Hiszpania

EMPRESA MUNICIPAL DE LA VIVIENDA Y SUELO DE MADRID SA, Hiszpania

INSTITUT TECHNOLOGIQUE FCBA (FORETCELLULOSE BOIS-CONSTRUCTION AMEUBLEMENT), Francja

POBI STRUCTURES, Francja

Collage Arkitekter AB,  Szwecja

SP SVERIGES TEKNISKA FORSKNINGSINSTITUT AB, Szwecja

Martinsons Byggsystem, Szwecja

Brabrand Boligforening, Dania

Dietrich’s France, Francja

Technische Universität München, Niemcy

ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU, Polska

 

Projekt finansowany w ramach programu Horyzont 2020http://fosterreg.eu/images/EU.gif

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1156 ..