full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

e-NVISION

Nowa wizja udziału małych i średnich przedsiębiorstw branży budowlanej w przyszłych realiach e-Biznesu

www.e-nvision.org

Czas trwania projektu: 40 miesięcy

(od 1 stycznia 2006 do 30 kwietnia 2009)

W przyszłości biznesową działalność przedsiębiorstw charakteryzować będą przede wszystkim otwartość i współpraca, dynamizm i adaptacja, płynność i spójność. Główną przeszkodą dla udziału małych i średnich przedsiębiorstw w takim scenariuszu jest brak rozwiązań odpowiadających na ich indywidualne potrzeby. Nowo powstające technologiczne ułatwienia zmieniają obecnie istniejące warunki prowadzenia e-Biznesu w rozwiązania dopasowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Tym niemniej pod względem informatyzacji oraz adaptacji rozwiązań e-Biznesowych małe i średnie przedsiębiorstwa sektora budowlanego nadal pozostają w tyle w porównaniu z pozostałymi sektorami gospodarki. Dlatego też budowlane MŚP muszą patrzeć w przyszłość inwestując przede wszystkim w nowoczesne rozwiązania technologiczno-informatyczne.

Przyjęcie takiego kierunku działania będzie zgodne z założeniami projektu e-NVISION a praktyczne wykorzystanie rezultatów tego projektu przez firmy wspomnianego sektora przyczyni się do ujednolicenia modeli danych oraz stworzenia nowych usług zewnętrznych ułatwiających realizację postrzeganego dotąd za ryzykowne zadania, jakim jest dostosowanie się i wejście w świat e-Biznesu. Platforma elektronicznego biznesu e-NVISION zostanie przetestowana w europejskim sektorze budowlanym i mieszkaniowym poprzez badania przeprowadzone w trzech różnych krajach europejskich.

Platforma e-NVISION oferuje innowacyjne rozwiązanie ułatwiające prowadzenie e-Biznesu przez MŚP branży budowlanej

Głównym celem projektu e-NVISION było opracowanie oraz walidacja innowacyjnej platformy e-Biznesu dostosowanej do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw branży budowlanej. Jej zadaniem jest umożliwienie tym przedsiębiorstwom:

 1. planowania oraz adaptacji konkretnych modeli prowadzenia biznesu drogą elektroniczną,
 2. zintegrowania wszystkich aplikacji stosowanych w danej firmie poprzez połączenie prawnych, ekonomicznych i społecznych aspektów działalności firmy,
 3. wsparcia udziału MŚP w ogólnoeuropejskim modelu zarządzania e-Biznesem.

Cele szczegółowe projektu:

 1. zdefiniowanie typowych dla MŚP branży budowlanej rozwiązań, które umożliwią im uczestnictwo we współczesnych realiach e-Biznesu,
 2. utworzenie platformy e-Biznesowej dostępnej nieodpłatnie w Internecie (jako open source solution) ułatwiającej funkcjonowanie MŚP budowlanych na rynku,
 3. zdefiniowanie usług internetowych z uwzględnieniem specyfiki wewnętrznych procesów zachodzących w takich firmach poprzez nowatorskie spojrzenie na różne aspekty ich działalności (np. korzystanie z usług dostawców zewnętrznych może być postrzegane jako pojedynczy proces wymiany informacji i/lub danych wpływający na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa),
 4. stworzenie licznych serwisów umożliwiających uczestnictwo MŚP w przetargach; ułatwiających im tworzenie konsorcjum realizującego projekt budowlany, zamawianie materiałów u dostawców oraz zarządzanie dokumentacją projektową.

Rozpowszechniane rezultatów projektu odbywa się poprzez organizację konferencji, seminariów oraz warsztatów organizowanych na poziomie międzynarodowym i narodowym (w krajach partnerskich) oraz poprzez stronę internetową projektu (www.e-nvision.org) a także zaprzyjaźnione strony i serwisy internetowe.

 

W realizację projektu e-NVISION zaangażowanych było szesnaście firm pochodzących z pięciu państw europejskich (Hiszpanii, Francji, Litwy, Polski i Słowenii):

ROBOTIKER-TECNALIA – koordynator projektu

IBERMATICA

Asociación Española de Fabricantes de Fachadas Ligeras y Ventanas

Centre Scientifique et Technique du Bâtiment

BBS SLAMA SARL

UAB EUROPARAMA

Uzdaroji Akcine Bendrove “Hrono” statyba

Kauno Technologijos Universitetas

Uzdaroji Akcine Bendrove Iterija

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.

Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna Sp. z o.o.

ATUTOR Integracja Cyfrowa Sp. z o.o.

PROCHEM Spółka Akcyjna

Gradbeni Institut ZRMK doo

Slovenski Gradbeni Grozd, Gospodarsko Interesno Zdruzenje

NEOSYS Racunalniski Inzeniring, Sistemska Integracija in Svetovajne d.o.o.

e-NVISION to projekt typu STREP

wspierany finansowo przez Komisję Europejską

w ramach 6 Programu Ramowego  

Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych informacji.

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1158 ..