full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

fosterREG

Fostering public capacity to plan, finance and manage integrated urban regeneration for sustainable energy uptake

Wspieranie jednostek publicznych w planowaniu, finansowaniu oraz zarządzaniu zintegrowaną rewitalizacją miast w celu wdrożenia elementów zrównoważonej energii

FosterREG

www.fosterreg.eu

 

W czerwcu br. rozpoczęła się realizacja dwuletniego, międzynarodowego projektu FosterREG. Konsorcjum projektu składa się z dziesięciu Partnerów z czterech państw europejskich: Hiszpanii, Holandii, Chorwacji oraz Polski. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020.

 

Brak właściwej koordynacji działań związanych z ustanawianiem przepisów, finansowaniem oraz zarządzaniem środkami w zakresie efektywności energetycznej w inicjatywach rewitalizacji miast, jak również częste zmiany stanowisk pracowników publicznych utrudniają realizację rewitalizacji miast z holistycznej, zintegrowanej perspektywy.

 

Głównym celem projektu FosterREG jest wspieranie organów publicznych na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym w zakresie planowania, finansowania i zarządzania zintegrowaną rewitalizacją miast zakładającą zrównoważony pobór energii. Odbywać się to będzie poprzez budowanie potencjału, promocję i artykulację wielopoziomowej współpracy jak i jej wzmacnianie na poziomie krajowym i Europejskim.  Cele te zostaną osiągnięte poprzez zaangażowanie zainteresowanych organów publicznych we wspólne działania na rzecz rozwoju wiedzy i analizy a także tworzenie i rozpowszechnianie materiałów szkoleniowych i organizowanie szkoleń w całej Europie.

 

Główne cele projektu FosterREG obejmują:

 

  • Skupienie się na integracji działań na rzecz efektywności energetycznej w ramach planów rewitalizacji obszarów miejskich, ze szczególnym naciskiem na modernizację budynków przy jednoczesnym promowaniu synergii z innymi sektorami, takimi jak transport i planowanie przestrzenne.
  • Zwiększanie wielopoziomowej koordynacji/współpracy (europejskich, krajowych, regionalnych i lokalnych) władz publicznych w współpracy na rzecz redukcji zużycia energii w UE.
  • Wspieranie urzędników państwowych na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym w związku z prowadzeniem polityki, planowaniem, finansowaniem i zarządzaniem środkami w zakresie efektywności energetycznej w ramach planów rewitalizacji miast.
  • Wspieranie wdrażania dyrektywy o efektywności energetycznej, w szczególności art 4 i 7.

 

Konsorcjum Projektu:

TECNALIA RESEARCH & INNOVATION

SOCIEDAD URBANISTICA DE REHABILITACION DE BILBAO

VIVIENDA Y SUELO DE EUSKADI S.A.

ENTE VASCO DE LA ENERGIA

NETHERLANDS ORGANISATION FOR APPLIED SCIENTIFIC RESEARCH

GEMEENTE UTRECHT

SDEWES CENTRE

RAD OSIJEK OSIJEK

CROATIAN GOVERNMENT REAL ESTATE AGENCY

ASM – MARKET RESEARCH AND ANALYSIS CENTRE

http://fosterreg.eu/images/EU.gif This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No 649846.
ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1158 ..