full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

GE2O

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej

 

GE2O

„Geo-clustering to deploy the potential of Energy efficient Buildings across EU”

http://www.geocluster.eu

„Proces wyodrębniania geo-klastrów w celu rozwijania potencjału energooszczędnych budynków w UE” („Geo-clustering to deploy the potential of Energy efficient Buildings across EU”) to projekt finansowany z budżetu 7PR i realizowany w oparciu o ponadnarodową współpracę naukowo-badawczą. Przedsięwzięcie trwać będzie 2 lata (01.2012-12.2013) i ma przynieść pożądane rezultaty w dziedzinie zwiększania efektywności energetycznej budynków.

Projekt jest rozwinięciem koncepcji geo-klastrów, która została wprowadzona w 2007 roku w dokumencie “Scope and Vision” przez stowarzyszenie Europejska Inicjatywa Budynków Efektywnych Energetycznie i była wdrażana w całej Europie w ciągu ostatnich 2 lat.

Pojęcie geo-klastrów odnosi się do wirtualnych obszarów UE wyodrębnionych na podstawie podobieństw w zakresie panujących warunków klimatycznych, obowiązujących cen energii, funkcjonujących przepisów prawnych dot. zużycia energii, technologii stosowanych w budownictwie itp. Mapa geo-klastrów ma posłużyć jako wielowymiarowe i dynamiczne narzędzie, które pomoże zainteresowanym stronom wykreować oraz rozwinąć atrakcyjne rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynków w zależności od specyficznych potrzeb różnych regionów UE.

Jednym z zadań projektu jest zebranie informacji dot. skutecznych rozwiązań, dobrych praktyk oraz barier towarzyszących wdrażaniu energooszczędnych rozwiązań w poszczególnych regionach UE. Takie repozytorium wiedzy będzie mogło posłużyć wszystkim podmiotom zainteresowanym redukcją zanieczyszczenia środowiska naturalnego, m.in. Komisji Europejskiej, samorządom terytorialnym, uniwersytetom i innym instytucjom naukowo-badawczym, przedsiębiorstwom reprezentującym branżę energetyczną czy budowlaną. Każda innowacyjna firma, która opracowała efektywny energetycznie produkt lub usługę, poszukując rynków zbytu będzie mogła wykorzystać zgromadzoną w ramach projektu wiedzę w celu zlokalizowania obszaru, który pod względem parametrów określonych jako istotne w analizie marketingowej produktu/usługi stanowi rynek docelowy.

ASM wniesie swój wkład do wszystkich pakietów zadaniowych projektu, w szczególności będzie uczestniczyć w analizie wiedzy i informacji już istniejących oraz w upowszechnianiu rezultatów przedsięwzięcia.

 

Konsorcjum projektu:
Centre Scientifique et Technique du Bâtiment
Nederlandse Organisatie voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek
Slovenian National Building and Civil Engineering Institute
TECHNICKY A ZKUSEBNI USTAV STAVEBNI PRAHA S. P
Belgian Building Research Institute
Politecnico di Milano
Thames Gateway Institute for Sustainability
Acciona Infraestructuras SA.
ArcelorMittal R&D
D’Appolonia
ASM – Centrum Badan i Analiz Rynku Sp. z o.o.
Energy Efficient Buildings Association

 

ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O.O.
Ul. Grunwaldzka 5,
99-300 Kutno
Tel. (024) 355 77 00
Fax. (024) 355 77 01

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1148 ..