full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

HISER

HISER

„Holistic innovative solutions for an Efficient Recycling and Recovery of Valuable Raw Materials from Complex Construction and Demolition Waste”

„Holistyczne innowacyjne rozwiązania dla wydajnego recyklingu i odzysku cennych surowców
ze złożonych odpadów budowlanych i rozbiórkowych”

logo_hiser150

www.hiserproject.eu

Projekt finansowany w ramach programu Horyzont 2020

W lutym 2015 roku Instytut ASM wraz z 24 partnerami z  Hiszpanii, Francji, Włoch, Finlandii, Holandii, Niemiec, Belgii oraz Szwajcarii rozpoczął realizację innowacyjnego projektu pod nazwą HISER. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską ze środków programu ramowego Horyzont 2020 i zakończy się po 48 miesiącach realizacji, czyli w styczniu 2019 roku.

Przedsięwzięcie związane jest z tematyką poprawy efektywności energetycznej w sektorze budownictwa, a dokładniej, koncentruje się na obszarze recyklingu odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

W ramach HISERa opracowana zostanie innowacyjna metodologia oraz inteligentne narzędzie (oprogramowanie BIM-SD) ułatwiające gromadzenie i przetwarzanie danych na temat rodzaju, jakości oraz ilości odpadów budowlanych w celu osiągnięcia wydajniejszej selektywnej segregacji surowców w trakcie prac rozbiórkowych i remontowych. Rezultatem projektu będą również  efektywne kosztowo technologie wykorzystywane w produkcji wysoko oczyszczonych surowców wtórnych pochodzących z odpadów budowlanych i rozbiórkowych. W projekcie założono, że nowe rozwiązania technologiczne będą o 20% bardziej efektywne niż obecnie dostępne na rynku sposoby odzysku surowców. Dodatkowo, w ramach projektu powstaną nowe efektywne energetycznie produkty budowlane na bazie odzyskiwanych surowców wtórnych (cement, beton, cegły, płyty gipsowo-kartonowe). Wypracowane rozwiązania zostaną przetestowane w kilku projektach demonstracyjnych w Europie.

Instytut ASM jako lider dwóch z ośmiu pakietów zadaniowych pełni w projekcie kluczową rolę. Głównym zadaniem pierwszego kierowanego przez ASM pakietu zadaniowego (Innovation and Exploitation) jest zbadanie potencjału rynkowego dla nowych rezultatów projektu, a także  zdefiniowanie strategii komercjalizacji wypracowanych rozwiązań w jego końcowej fazie.  ASM jest również liderem pakietu zadaniowego poświęconego rozpowszechnianiu wyników projektu (Dissemination and Communication) i w związku z tym będzie podejmować wiele działań promujących  wypracowane rozwiązania na rynku europejskim oraz koordynować tego rodzaju aktywność pozostałych partnerów.

Konsorcjum projektu:

 1. FUNDACION TECNALIA RESEARCH & INNOVATION
 2. ACCIONA INFRAESTRUCTURAS SA.
 3. Groupe Archimen
 4. ASM – CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU Sp. z o. o.
 5. Conenor Oy
 6. D’APPOLONIA SPA
 7. DUMOULIN BRICKS
 8. Inashco R&D B.V
 9. KNAUF GMBH
 10. KS LAATUENERGIA OY
 11. LAFARGE CENTRĘ DE RECHERCHE SAS
 12. MEBIN BV
 13. RINA SERVICES SPA
 14. RTT SYSTEMTECHNIK GMBH
 15. STRUKTON CIVIEL BV
 16. TIIHONENISMO OLAVI
 17. CONFEDERATION NATIONALE DE LA CONSTRUCTION ASBL
 18. SOCIEDAD PUBLICA GESTION AMBIENTAL IHOBE SA.
 19. BUREAU DE RECHERCHES GEOLOGIQUES ET MINIERES
 20. UNIVERSITEIT LEIDEN
 21. FUNDACION GAIKER
 22. TECHNISCHE UNIVERSITEIT DELFT
 23. VLAAMSEINSTELLING VOOR TECHNOLOGISCH ONDERZOEK N.V.
 24. TEKNOLOGIAN TUTKIMUSKESKUS VTT
 25. SELFRAG AG

 

 

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1150 ..