full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

INSTRUCT

logo-instruct2-big

INSTRUCT
„Wdrożenie instrumentów rynkowych i politycznych w całej UE w celu zwiększenia zapotrzebowania na umiejętności związane
z efektywnością energetyczną
w całym łańcuchu wartości sektora budowlanego”

Projekt INSTRUCT rozpoczął się 1.06.2020 i potrwa do 30.11.2022. Jego założeniem jest zmiana podejścia do budownictwa energooszczędnego, zakładająca podniesienie kompetencji wśród pracowników najniższego szczebla w zakresie efektywności energetycznej za pomocą zestawu narzędzi (szkolenia, certyfikaty, matryca ewaluacyjna), wypracowanych w ramach projektu, oraz inicjowanie zmian legislacyjnych w tym zakresie.

Projekt otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy grantowej nr 894756.

EU_200

Cele projektu to:

 • podnoszenie świadomości na temat korzyści płynących z rozwiązań wypracowanych na bazie korelacji istniejącej między edukacją w zakresie efektywności energetycznej a efektami nabytych umiejętności w postaci chociażby redukcji emisji gazów cieplarnianych,
 • dostosowanie istniejących narzędzi i zapewnienie nowych rozwiązań edukacyjnych w kontekście efektywności energetycznej w branży budowlanej (szkolenia, certyfikaty, aplikacje mobilne, nowe rozwiązania legislacyjne, inicjowanie zamówień publicznych w tym zakresie, działań skierowanych do właścicieli domów i budynków oraz nowych partnerstw z udziałem producentów i sprzedawców detalicznych),
 • testowanie opracowanych rozwiązań i narzędzi edukacyjnych w 8 wybranych lokalizacjach w Europie (m.in. w Polsce),
 • promowanie wyników projektu, wspieranie władz w tworzeniu ram prawnych,
 • usystematyzowanie zagadnień związanych z potrzebą odpowiednich kwalifikacji pracowników budowlanych w zamówieniach prywatnych i publicznych.

ASM odpowiada za koordynację całego projektu, działania wynikające założeń projektu na terenie Polski oraz promocję osiągniętych rezultatów.

Partnerzy zaangażowani w projekt to:

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku (koordynator projektu)

Research to Market Solution France SAS

Luxembourg Institute of Science and Technology

Finnish Association of Civil Engineers

VTT Technical Research Centre of Finland

Cardiff University United Kingdom

Distretto Tecnologico Trentino S.c.a r.l.

Center for Energy Efficiency EnEffect

 

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1156 ..