full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

PAPIRUS

Public Administration Procurement Innovation to Reach Ultimate Sustainability
Innowacyjne rozwiązanie przetargowe administracji publicznej dla osiągnięcia celów w pełni zrównoważonego rozwoju

Budynki pochłaniają ok. 40% całkowitego końcowego zapotrzebowania energetycznego w Europie, co reprezentuje ok. 1/3 emisji CO2 na kontynencie. Jest to tylko jeden ze wskaźników udowadniających jak wielki wpływ na środowisko naturalne ma sektor budowlany oraz istniejące nieruchomości. Jeśli sektor budowlany ma w znacznym stopniu przyczynić się do redukcji gazów cieplarnianych (o 80-95% do 2050r.) każdy budynek, będzie musiał wykazać bardzo niskie poziomy emisji dwutlenku węgla i zużywać bardzo mało energii w kontekście energetyki nie emitującej dwutlenku węgla.

W projekcie PAPIRUS zaangażowani są reprezentanci sektora publicznego, który odpowiada za istotną proporcję ogółu istniejących budynków w Europie. Sektor publiczny ma stać się istotnym czynnikiem pobudzającym i dającym wzór do transformacji rynku w kierunku bardziej wydajnych produktów, budynków i usług.

Ogólnym celem międzynarodowego projektu PAPIRUS jest promowanie, wdrożenie i walidacja innowacyjnych rozwiązań służących do osiągnięcia zrównoważonego budownictwa za pomocą wprowadzenia nowego procesu zamówień publicznych skupionego na dostarczeniu materiałów do remontu i wznoszenia budynków, które charakteryzowały będą się blisko zerowym zużyciem energii.

Aby osiągnąć ten ogólny cel w projekcie podjęte zostaną następujące przedsięwzięcia:

 • Promocja dwojakiej, strategicznej roli nabywców publicznych – jako twórców nowego rynku, będących motorem napędzającym wprowadzanie innowacyjnych technologii. Z drugiej strony jako pierwszych praktyków umożliwiających wdrożenie nowych dyrektyw o prawie budynków energooszczędnych.
 • Opracowanie nowej strategii zamówień zmierzającej w kierunku procesów identyfikacji i oceny innowacji.
 • Zmiana nastawienia zamawiających, z orientacji jedynie na cenę oferty na rzecz brania pod uwagę całkowitego kosztu cyklu życia produktu lub usługi.
 • Przeniesienie z rynków lokalnych na rynek europejski – w projekcie rozwinięta zostanie ekonomia skali (obniżenie kosztów poprzez zwiększenie wielkości zamówień), a szczególny nacisk położony zostanie na małe i średnie przedsiębiorstwa.
 • Uruchomienie wspólnych przetargów publicznych w 5 krajach europejskich.

Wszystkie te cele zostaną opracowane poprzez uruchomienie zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania w pięciu krajach europejskich (Hiszpania, Francja, Niemcy, Norwegia i Włochy).
W ramach projektu PAPIRUS firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku zajmuje się zadaniami związanymi z promocją i rozpowszechnianiem realizowanych działań. Zadania firmy ASM dotyczą przygotowania strategii upowszechniającej ideę i wyniki projektu, a także stworzenia materiałów promocyjnych (w tym logotypu, strony internetowej projektu oraz innych). Poza tym obejmują obszar planowania i wspieranie realizacji konferencji, wydarzeń rynkowych i warsztatów, które służyć będą tworzeniu technicznego dialogu z dostawcami. W ramach konferencji poprowadzona zostanie promocja innowacyjnych rozwiązań przetargowych służących do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju i energooszczędności, a w ramach warsztatów umożliwiona zostanie wymiana doświadczeń zdobytych w trakcie realizacji zamówień w ramach opisywanego projektu.

Konsorcjum projektu:
1. Fundacion TECNALIA Research&Innovation (Hiszpania)
2. OSLO KOMMUNE (Norwegia)
3. VILLE DE GRENOBLE (Francja)
4. Landratsamt Enzkreis (Niemcy)
5. ATC TORINO (Włochy)
6. SESTAO BERRI 2010 SOCIEDAD ANONIMA (Hiszpania)
7. ASM CENTRUM BADAN I ANALIZ RYNKU SP. Z O O (ASM)

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
 • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
 • gotowe raporty rynkowe;
 • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
 • nowatorskie projekty międzynarodowe;
 • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
 • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1154 ..