full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

PERFORMER

Projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej

Portable, Exhaustive, Reliable, Flexible and Optimized appRoach to Monitoring and Evaluation of building eneRgy performance
Portatywne, wszechstronne, niezawodne, elastyczne i zoptymalizowane podejście do monitorowania i ewaluacji charakterystyki energetycznej budynków.

Czas trwania: wrzesień 2013 – sierpień 2017

PERFORMER to innowacyjny i kompleksowy projekt, którego głównym celem jest poprawa zarządzania energią w budynkach i zagwarantowanie określonej wydajności energetycznej budynków. Przedsięwzięcie realizowane jest przez konsorcjum 14 Partnerów z 4 krajów europejskich (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Polska), a jego budżet współfinansowany jest przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z 7 Programu Ramowego.

Faktyczne zużycie energii przez budynek jest rezultatem tego, jak zachowuje się on w ciągu całego cyklu życia poczynając od etapu projektu, a kończąc na jego likwidacji. Wydajność energetyczna budynku określona w fazie projektu w praktyce różni się znacznie od tej faktycznie osiąganej. W ramach projektu PERFORMER przeanalizowane zostaną wszystkie czynniki mające wpływ na pogorszenie wydajności energetycznej budynku (zarówno techniczne, jak i związane z zarządzaniem budynkiem oraz zachowaniem jego użytkowników). W wyniku przeprowadzonych analiz powstanie kompleksowa metodologia monitoringu zużycia energii w budynku, która opierając się na odpowiednich wskaźnikach wydajności, modelach przepływu informacji, narzędziach do symulacji, pomoże osiągnąć określone cele wydajności energetycznej. Aspekty symulacji i monitoringu w projekcie będą się opierać o infrastrukturę ICT.

Holistyczna metodologia monitoringu energii w budynku będzie przetestowana i zweryfikowana w kontekście czterech budynków demonstracyjnych znajdujących się we Francji, Walii (UK), Hiszpanii i Polsce. Dzięki przeprowadzonemu pilotażowi wyniki projektu będą miały większą szanse na zastosowanie w krajach całej Unii Europejskiej.

ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku wspiera polskiego Partnera SEA DEVELOPMENT zarządzającego budynkiem pilotażowym (Hotel Baltic Plaza, Kołobrzeg) na wszystkich etapach projektu. Co więcej, ASM będzie zaangażowane w działania mające na celu rozpowszechnianie wyników projektu (organizacja i udział w warsztatach, spotkaniach branżowych). ASM wniesie swój wkład w opracowanie strategii replikacji wypracowanych rozwiązań oraz w opracowanie modeli biznesowych na potrzeby eksploatacji wyników projektu w całej Europie, a także wesprze swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami analizę potrzeb i zachowania użytkowników budynków. ASM odpowiedzialne jest za monitoring rynku (aspekty technologiczne, marketingowe oraz legislacyjne) i przygotowywanie na tej podstawie comiesięcznych notatek służących członkom konsorcjum kierować projektem w taki sposób, aby ostateczny kształt wypracowanych rozwiązań był dopasowany do zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Konsorcjum projektu:
UTILITY PARTNERSHIP LIMITED (UPL), Wielka Brytania
CENTRE SCIENTIFIQUE ET TECHNIQUE DU BATIMENT (CSTB), Francja
COMMISSARIAT A L ENERGIE ATOMIQUE ET AUX ENERGIES ALTERNATIVES (CEA), Francja
CARDIFF UNIVERSITY, Wielka Brytania
BUILDING RESEARCH ESTABLISHMENT LTD (BRE), Wielka Brytania
DRAGADOS SA, Hiszpania
EUROCONSULT SA, Hiszpania
GDF SUEZ, Francja
SAINT-GOBAIN RECHERCHE S.A. (SG), Francja
ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O O (ASM), Polska
SIGMA ORIONIS SA (SIGMA), Francja
COUNTY COUNCIL OF THE CITY AND COUNTY OF CARDIFF (CARDIFF CO), Wielka Brytania
ANIMUA SA, Hiszpania
SEA DEVELOPMENT SP Z.O.O. (SEAD), Polska

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1158 ..