full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

SMETHOD

smethod400

https://www.smethod.org/

https://twitter.com/SMEthod_H2020

SMEthod jest europejskim projektem naukowym realizowanym w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej „Horyzont 2020”, finansowanego przez Komisję Europejską. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku pełni rolę koordynatora projektu. Realizacja rozpoczęła się w grudniu 2017 roku i potrwa do czerwca 2020 roku.

Pełny tytuł projektu to “Methodology for efficient segmenting innovating SMEs based on lifecycles, represented sectors and regional characteristics”. SMEthod ma na celu opracowanie ulepszonej metodologii segmentacji innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw dla celów optymalizacji wsparcia udzielanego takim firmom przez odpowiednie instytucje. Szczegółowej analizie poddawane są cztery studia przypadku: Finlandia, Hiszpania, Polska i Wielka Brytania, niemniej jednak rezultaty projektu będą miały zastosowanie ogólnoeuropejskie.

Metodologia, która zostanie wypracowana w SMEthod, będzie uwzględniać szereg istotnych czynników, takich jak m.in. cykl życia przedsiębiorstwa, sektor i region działalności i cykl innowacyjny. W ramach projektu zostaną również opracowane kryteria umożliwiające bardziej efektywne dopasowywanie danych rodzajów wsparcia innowacyjnego do poszczególnych segmentów firm. Dodatkowo w oparciu o wyniki prac badawczych zostanie stworzone narzędzie informatyczne wspomagające podejmowanie decyzji w instytucjach udzielających wsparcia innowacyjnym przedsiębiorstwom.

Zapotrzebowanie na tego rodzaju badania metodologiczne bierze się z niedoskonałości dotychczasowych metod segmentacji dla celów wspierania innowacyjnych przedsiębiorstw. Zdaniem Komisji Europejskiej obecne rozwiązania nie prowadzą do oczekiwanych rezultatów, zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i społecznym, stąd potrzeba dokładniejszych prac naukowo-badawczych uwzględniających czynniki ekonomiczne, społeczne i regionalne.

Oprócz funkcji koordynatora projektu, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku jest liderem kluczowego zadania polegającego na opracowaniu ulepszonej metodologii. Ponadto ASM ma istotny udział w pozostałych pracach badawczych, jak również jest mocno zaangażowane w działania komunikacyjne i upowszechniające rezultaty projektu. Jest także odpowiedzialne za opracowanie strategii wykorzystania rezultatów projektu przez konsorcjum.

Konsorcjum projektu tworzy siedmiu partnerów z pięciu krajów:

logo_asm_new

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o. o (koordynator projektu), http://asm-poland.com.pl

University_of_Lodz

Uniwersytet Łódzki, https://iso.uni.lodz.pl/

apintechlogo

Apintech Ltd z Cypru, http://www.apintech.com/

VTT

Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy z Finlandii, http://www.vtt.fi/

Camara-de-Badajoz-600

Camara Oficial De Comercio E Industria De Badajoz z Hiszpanii, http://www.chamber-commerce.net/dir/3872/Badajoz-Chamber-of-Commerce-and-Industry-in-Badajoz

ISPIM_Logo

International Society for Professional Innovation Management Ltd z Wielkiej Brytanii, https://www.ispim-innovation.com/

ULANC

Lancaster University z Wielkiej Brytanii, http://www.lancaster.ac.uk/

 

EU-COMM-LOGO

Projekt finansowany jest ze środków przeznaczonych na program finansowania badań naukowych i innowacji UE Horyzont 2020 na podstawie umowy o dofinansowanie działań Nr 777491.

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1154 ..