full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

STAGE

 logostage

stage-aal.eu

STAGE jest europejskim projektem badawczym, realizowanym ze środków Active and Assisted Living Programme, współfinansowanego przez Komisję Europejską i Narodowe Agencje Finansujące z Cypru, Polski, Rumunii, Węgier i Włoch. Projekt rozpoczął się w marcu 2016 roku i potrwa do sierpnia roku 2018.

Rezultatem projektu będzie komercyjna platforma teleinformatyczna dostępna w kilku językach i oferująca wygodny i przystępny dostęp do kultury dla ludzi starszych borykających się z różnymi problemami, zwłaszcza zdrowotnymi, utrudniającymi im korzystanie z dóbr kultury w tradycyjny sposób.

STAGE wykorzystuje technikę mediów strumieniowych transmitujących na żywo dane multimedialne za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu użytkownicy platformy będą w czasie rzeczywistym uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, takich jak sztuki teatralne, koncerty operowe i inne. Usługi serwisu będą dostępne na popularnych urządzeniach elektronicznych: komputerach, tabletach, smartfonach czy smart telewizorach. Łatwy dostęp do rozrywki na wysokim poziomie znacząco poprawi jakość życia starszych osób, jak również pozytywnie wpłynie na ich pewność siebie w relacjach z innymi i pozwoli dłużej zachować sprawność umysłową – także dzięki stymulacji komórek mózgowych w związku z aktywnym wykorzystywaniem nowych technologii. Inkluzywny charakter STAGE’a podkreśla dodatkowo fakt, że użytkownicy tworzonej platformy będą posiadać dostęp do specjalnie utworzonej sieci społecznościowej, gdzie będą mieli możliwość wymiany opinii na temat danych dzieł sztuki, utworów, artystów i wydarzeń kulturalnych. Dodatkowo platforma wyposażona zostanie w bogate treści edukacyjne powiązane z dostępną ofertą.

Co ważne, STAGE realizowany jest metodą współprojektowania, polegającą na bardzo aktywnym udziale w pracach projektowych potencjalnych przyszłych użytkowników platformy streamingowej. Ponadto pierwsza wersja demonstracyjna platformy zostanie poddana rocznym testom, w ramach których seniorzy ocenią jej funkcjonalność i przystępność. Podejście to zapewnia odpowiednie dopasowanie oferty dla grupy docelowej i minimalizuje ryzyko niepowodzenia przedsięwzięcia.

Platforma teleinformatyczna zostanie w szybkim tempie skomercjalizowana. Posiada ona wysoki potencjał rynkowy, gdyż zaadresowana jest do osób pomijanych jak dotąd przez podmioty oferujące tradycyjny dostęp do kultury. Współpracę w ramach świadczenia usług za pośrednictwem platformy video, która będzie rezultatem projektu, mogą podejmować: instytucje kulturalne (publiczne i prywatne), firmy opracowujące i oferujące oprogramowanie komputerowe, agencje sprzedażowe, agencje reklamowe, portale internetowe poświęcone kulturze i jej promocji.

W ramach projektu STAGE firma ASM kieruje rozpowszechnianiem informacji o projekcie, jego celach i postępach (opracowanie i realizacja planu działań promocyjnych, przygotowywanie materiałów promocyjnych, uczestnictwo w wydarzeniach promocyjnych). Opracowuje także analizy rynkowe i modele biznesowe dla firm docelowo świadczących usługi na platformie ICT. Do zadań ASM należy też stworzenie i zarządzanie stroną internetową projektu oraz opracowywanie materiałów i ich publikowanie na stronie, jak również administrowanie kontami STAGE w mediach społecznościowych.

Ponadto ASM będzie też zaangażowane w:

- przygotowywanie scenariuszów i przypadków użycia w kwestii sposobów prezentacji  wydarzeń kulturalnych, w celu dostosowania ich do środowiska użytkowników (np. w domu, w pomieszczeniach organizacji senioralnych);

- zdefiniowanie wymagań technicznych platformy ICT;

- dostosowanie preferencji użytkowników do założeń technologicznych platformy streamingowej.

W projekcie STAGE biorą udział następujące podmioty:

 

 

National Research Council, Construction Technologies Institute (Koordynator) ITC CNR logo CNR ITC Research Organisation Włochy www.itc.cnr.it
CEDEO di Chiariglione Leonardo EC LOGO CEDEO CEDEO SME Włochy www.cedeo.net
Accademia Nazionale Cultura Sportiva  LOGO ANCSNEW ANCS End User Włochy www.ancs.it
SIVECO Romania SA  SIVECO SIVECO Large Company Rumunia www.siveco.ro
Georama LLC  georama logo GEO SME Cypr www.georama.com.cy
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.  ASM ASM SME Polska www.asm-poland.com.pl
Pannon Business Network Association  pbn logo PBN End User Węgry www.pbn.hu
KARMA Interactive Ltd karma_white KARMA SME Węgry www.karma-interactive.hu
Materia  MATERIA LOGO MAT End User Cypr www.materia.com.cy

 

Narodowe Organizacje Finansujące

organizacje_stage

aal logo 3 The project STAGE no AAL-2015-1-014 has received funding from AAL JP, co-funded by the European Commission and National Funding Authorities of Cyprus, Hungary, Italy, Poland and Romania EUflag150

www.aal-europe.eu


 

 

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1150 ..