10
mar

Zdrowie to obszar, w którym innowacje z wykorzystaniem rozwiązań ICT są więcej niż ułatwieniem. Mogą ratować życie i usprawniać procesy w służbie zdrowia. Badania i rozwój w tym zakresie to jedna z gałęzi naszej działalności. Przez ostatnie 3 lata pracowaliśmy w międzynarodowym konsorcjum w programie AAL nad rozwiązaniem Many-Me, którego zadaniem jest wspomaganie osób starszych, cierpiących na demencję.

W skrócie Many-Me to 3 aplikacje przeznaczone zarówno dla pacjentów, jak i ich opiekunów, pozwalające odnaleźć błąkającą się lub potrzebującą pomocy starszą osobę w sposób bezpieczny i ekonomiczny, wykorzystując sieć lokalnych wolontariuszy. Przewagą konkurencyjną jest niska cena, odpowiednie zabezpieczenia, chroniące podopiecznych  i szybkość, z jaką mogą uzyskać pomoc. Do tego cały system został zbudowany na bazie algorytmów, wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Więcej na temat projektu: many-me.eu

Projekt zakończył się w ubiegłym tygodniu, ale to nie koniec! Razem z naszymi technicznymi partnerami z Holandii, Cypru, Rumunii, czy Szwajcarii będziemy tworzyć start-up, nadal rozwijając platformę Many-Me. Podczas spotkania w Rotterdamie podsumowaliśmy 3 lata współpracy i podzieliliśmy się najnowszymi osiągnięciami.

IMG_3082

ASM reprezentowane przez Agnieszkę Kowalską i Agnieszkę Mikołajczyk przedstawiło na spotkaniu biznes plan dla start-upu oraz najlepsze wyniki działań marketingowych, zarówno online, jak i offline.

W czasie trwania projektu przeprowadziliśmy research na temat grupy docelowej i oto kilka interesujących danych:

  • na demencję w regionie Europy choruje 10 mln ludzi (WHO),
  • 50% osób starszych używa swojego smartfona codziennie,
  • 43% osób między 64 a 75 rokiem życia posiada podstawowe umiejętności w zakresie obsługi urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem Internetu,
  • 52% dorosłych w wieku 65-74 korzysta z Internetu przynajmniej raz w tygodniu,
  • 40% populacji w wieku 65-74 ze zdiagnozowanym zaawansowanym stadium demencji korzysta z usług opiekuńczych.

infografika_demencja

Więcej na temat naszych projektów międzynarodowych znajdziecie tu.

Interesuje Cię tematyka projektów związanych ze starzejącym się społeczeństwem? Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem

Agnieszka Kowalska

agnieszka_kowalska

tel. kom. +48 605 208 999

e-mail: agnieszka.kowalska@asm-poland.com.pl