06
lut

 

Na to pytanie odpowiedzi udzielą Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, które rozpoczną się 11 marca i potrwają do 14 marca 2014 roku!

 

Na to pytanie odpowiedzi udzielą Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, które rozpoczną się 11 marca i potrwają do 14 marca 2014 roku!

 

Zapraszamy do uczestnictwa w targach

 

BUDMA w nowej formie

O tym jak istotnym elementem naszego otoczenia jest architektura niech świadczy choćby fakt,
że największe i najważniejsze w Polsce targi budownictwa BUDMA zyskały rozszerzoną nazwę – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury. Nie jest to żadna nowość, ale chęć jeszcze wyraźniejszego podkreślenia architektury jako niezwykle ważnej części całego procesu budowlanego

W ramach Forum Architektury kontynuowany będzie projekt Strada di Architettura, specjalnej ścieżki zwiedzania dla architektów i projektantów, służącej m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury, a producentami materiałów budowlanych. W połączeniu z licznymi debatami, konferencjami i spotkaniami z autorytetami architektury, Strada di Architettura to obowiązkowy punkt zwiedzania targów BUDMA dla każdego architekta.

Bliżej gwiazd

Tradycyjnie już, podczas targów będzie można spotkać się z gwiazdą światowej architektury. Tym razem przed szerokim audytorium, swoją wizję kształtów architektonicznych otaczającej nas rzeczywistości przedstawi fiński architekt, Prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, Przewodniczący Jury International Architecture Awards z 2009  - Rainer Mahlamäki. Znany z takich realizacji jak np. budynku Muzeum Lasu w fińskim rejonie Punkaharju, Biblioteki Miejskiej w Vaasa, ale przede wszystkim Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Gościem BUDMY będzie również określający siebie mianem architekta działającego na skraju architektury, wzornictwa i sztuki, projektant Domu Kereta, jednego z najwęższych domów na świecie, Jakub Szczęsny.

W zdrowej przestrzeni, zdrowy duch.

„Dobre miasta to takie, w których mieszkańcom żyje się dobrze. To zrównoważony rozwój, przyjazny transport publiczny, wysoka jakość przestrzeni publicznych” – powiedział Vincent Guallart, architekt miasta Barcelona. Powyższe  hasła są jak mantra dla współczesnych badaczy rozwoju ośrodków miejskich, dziennikarzy, architektów, urbanistów. Rzeczywistość w wielu przypadkach odbiega jednak znacznie od idei miasta przyjaznego, gdzie architektura powstaje przede wszystkim z myślą o ludziach, o tym aby służyła jak najbardziej funkcjonalnie, wyznaczając w pewnym sensie jakość życia mieszkańców. W jaki sposób kreować przestrzeń
i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? Na to pytanie odpowiedzi będzie można szukać podczas targów BUDMA gdzie stworzona zostanie specjalna przestrzeń pt. „Uzdrawianie architektury” organizowana przez wydawnictwo RAM, wydawcę magazynu „Architektura&Biznes”. W ramach przestrzeni proponowana jest również debata, która ma na celu pobudzenie dyskusji na temat kondycji przestrzeni publicznej zurbanizowanych zespołów takich jak osiedla, małe i duże miasta z udziałem wybitnych specjalistów z dziedzin techniki i technologii służących realizacji współczesnej architektury i urbanistyki.
Jak pogodzić wymogi współczesnej technologii organizacji pracy czy ekonomi z wymaganiami humanitarnymi, przyjaznymi człowiekowi, warunkom pracy? Tak sformułowane pytanie zostanie postawione uczestnikom konkursu „Uzdrawianie Architektury – open space w obiektach publicznych i usługowych”. Przed nimi zatem wymagający temat, który powinien być rozpatrywany w kontekście obiektów takich jak np. galerie handlowe, banki czy biurowce, które często nie zapewniają zdrowych warunków do pracy ludzi i wpływającymi negatywnie na psychiczną sferę pracowników.

Przetestuj wystawców

Strefa Testów – to tutaj każdy ze zwiedzających będzie miał okazję własnoręcznie przetestować urządzenia
i materiały budowlane i dowiedzieć się o najlepszym sposobie ich zastosowania pod okiem specjalistów. Ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się Strefa Testów w poprzedniej edycji targów skłoniło organizatorów do znacznego powiększenia powierzchni strefy, która w tym roku zaprezentuje ofertę zdecydowanie większej liczby wystawców w pawilonie nr 2 (ponad 3 krotnie większa ekspozycja w stosunku do ubiegłej edycji targów BUDMA).

Mocna reprezentacja i europejskie nowości, czyli stolarka, bramy i osłony na BUDMIE 2014.

Już 11. marca, podczas najbliższych targów BUDMA, najważniejszego biznesowego spotkania branży budowlanej w Europie Wschodniej i Centralnej, zobaczymy nowości i szeroką ofertę niemal 1000 firm. Do odwiedzenia swoich ekspozycji zaproszą wystawcy z kilkudziesięciu krajów świata. Niezwykle bogatą ofertę produktową dopełnią wydarzenia, na których pracując „w budowlance”,  po prostu trzeba być.
Pierwsza wiosenna odsłona BUDMY to niezwykle interesująca propozycja producentów i dystrybutorów materiałów, narzędzi i sprzętu, który w skrócie można określić: „od fundamentu, po dach”. Wśród szerokiego zakresu ekspozycji, na pierwszy plan wyłania się kilka, niezwykle mocno reprezentowanych w tym roku sektorów. Tak będzie m.in. z obecnością producentów stolarki budowlanej, z silną reprezentacją okien i drzwi na czele.

VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

Rozwój budownictwa niskoenergetyczne jest ogromną szansą dla naszego kraju. Dla większych inwestorów (samorządów i firm), to szansa na budowę nowoczesnej, wygodnej i energooszczędnej infrastruktury lub też na głęboką termomodernizację już istniejącej. Dla firm budowlanych, to okazja do poszerzenia oferty o innowacyjne rozwiązania gwarantujące klientom komfort i wysoką jakość życia. Dla osób indywidualnych, to spełnienie marzenia o  mieszkaniu w nowoczesnym, wygodnym, zdrowym i oszczędnym domu. Dla samorządów, to szansa na rozwój gospodarczy zapewniający lokalne miejsca pracy. Dla całego kraju, to możliwość redukcji emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza, oraz zapewnienia większego bezpieczeństwa energetycznego.

Podczas VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego zaprezentowane zostaną najlepsze rozwiązania stosowane w budownictwie niskoenergetycznym na świecie, a także w jaki sposób samorządy, firmy i osoby indywidualne mogą skorzystać z tych rozwiązań.

W poprzednim roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wdrożył dwa programy wsparcia inwestycji w budynki niskoenergetyczne dla osób indywidualnych i dla podmiotów publicznych. Forum przybliży oba programy potencjalnym beneficjentom i wskaże korzyści i wyzwania z nimi związane.

Europejscy specjaliści z zaprezentują najnowsze rozwiązania stosowane w budownictwie niskoenergetycznym. Forum będzie też szansą dla polskich firm do prezentacji produktów i usług z tej dziedziny.

Dzień Dystrybutora

Obecność handlowców z branży budowlanej definiuje nowoczesne targi na światowym poziomie, dlatego BUDMA zaprasza na targi osoby odpowiedzialne za wybór i zakup asortymentu budowlanego, właścicieli i szefów sieci i hurtowni budowlanych, dyrektorów ds. zakupów i kupców, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Założeniem Dnia Dystrybutora jest zapewnienie jak najbardziej komfortowych warunków prowadzenia rozmów biznesowych podczas targów.

Program Hosted Buyers, wprowadzony w sezonie 2013/2014 ma na celu sprowadzenie na targi przedstawicieli handlu budowlanego z całej Europy. W ramach programu Hosted Buyers przyjadą na targi przedstawiciele sektora handlowego branży budowlanej takich krajów jak Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Gruzja, Kirgizja czy Turcja. Międzynarodowe Targi Poznańskie, aby zapewnić jak najlepszy komfort zwiedzania dla gości z zagranicy, dofinansowują przyjazd, a w całości finansują pobyt w Poznaniu oraz na targach Budma, zobowiązując gości do spotkań biznesowych podczas targów z wybranymi przez siebie z listy wystawców firmami.

Ponad 3000 osób decyzyjnych sektora handlowego branży budowlanej z Polski, 200 prezesów i dyrektorów ds. zakupów największych sieci oraz hurtowni budowlanych z w/w krajów w ramach programu Hosted Buyers – już potwierdzonych. Właśnie dla tych firm przygotowana została specjalnie zaaranżowana Strefa Dystrybutora (Paw. 6A, antresola), gdzie goście będą mogli odpocząć, zjeść posiłek, czy też umówić się na spotkanie biznesowe w kameralnej atmosferze.

Jeżeli jeszcze nie zgłosili Państwo swojego udziału w Dniu Dystrybutora – zapraszamy do kontaktu: 61 869 22 38.

 


Dbając o sport

Istotnym elementem bloku targów BUDMA targów jest również jedyna w Polsce ekspozycja produktów i oferty firm zajmujących się tematyką infrastruktury sportowej. Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne, bo o nich mowa, skierowane są głównie do przedstawicieli samorządów terytorialnych oraz inwestorów, którzy planują budowę czy też modernizacje obiektów sportowych od boisk piłkarskich poprzez baseny, parki sportowe lub place zabaw. Szeroka oferta wystawców targów CBS to znakomita okazja aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z najnowszymi trendami oraz technologiami obowiązującymi w zakresie budownictwa sportowego. To właśnie podczas targów CBS będzie można porównać oferty kilkudziesięciu najbardziej liczących się w tym sektorze firm, a także nawiązać bezpośredni kontakt z ich przedstawicielami i rozwijać sportową mapę Polski.

BUDMA żywiołów

Żywy ogień na targach i woda zaklęta w ceramice to kolejne propozycje dla architektów i projektantów wnętrz, które będzie można zobaczyć podczas marcowej BUDMY. Poznań to jedyne miejsce na polskiej mapie wydarzeń targowych gdzie podziwiać można ekspozycje płonące żywym ogniem, za sprawą Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. Po raz pierwszy podczas targów BUDMA jeden z pawilonówbędzie przykuwał uwagę i nęcił przyjemnym ciepłem i blaskiem płomieni mając na celu zaproponowanie idei wykorzystania kominków w budynkach już na etapie projektowania.

Podobny cel przyświecać będzie równie atrakcyjnemu i dającemu praktycznie nieograniczone możliwości designerskie Salonowi Łazienek i Wellness AQUA-SAN. Tematyka Salonu przedstawi m.in. ceramikę sanitarną, armaturę, płytki ceramiczne, kabiny prysznicowe, sauny, wellness oraz akcesoria łazienkowe. Jak zapowiadają firmy biorące udział w Salonie, będzie to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, który odwiedzi tę część ekspozycji targów BUDMA 2014.

Wizja szkła

Coraz szersze spektrum możliwości wykorzystania surowca, który dzięki swojej nieprzeciętnej uniwersalności, daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowania – tak pokrótce można scharakteryzować Targi Branży Szklarskiej GLASS. W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi istotny element aranżacji i wyposażenia. Samoczyszczące się fasady, ograniczenie zużycia energii, ochrona przed włamaniem, czy po prostu zredukowanie hałasu to tylko kilka przykładów – dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła pozwalają na wiele. O tym jak zostanie wykorzystane decyduje w obecnych czasach już tylko wyobraźnia projektanta czy też architekta, a najnowsze propozycje branży szklarskiej, skierowane między innymi właśnie do nich, będzie można zobaczyć w ramach bloku targów BUDMA.

 


Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA
INSPIRACJE * BUDOWA * REMONT
Poznań, 11-14 marca 2014 r.