23
maj

W dniach 19-20 maja 2016 r. w Jachrance odbył się VII Kongres Stolarki Polskiej.  Eksperci ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawili wyniki badań dedykowanych branży stolarki.

W I bloku tematycznym: „Perspektywy rozwoju branży budowlanej w Europie w kontekście roku 2021. Czy Polska i polscy producenci okien są świadomi zmian i czy są na nie przygotowani?”    Joanna Florczak-Czujwid (Senior Project Manager ASM) i Beata Tomczak (Główny Analityk Rynku ASM) wystąpiły z prezentacją wprowadzającą i przedstawiły możliwe scenariusze rozwoju branży stolarki budowlanej na podstawie badań foresightowych.  Foresight to nowoczesna metoda, która pozwala przygotować się na wyzwania zmieniającej się rzeczywistości. Dla branży stolarki budowlanej został on przygotowany po raz pierwszy, wystąpienie stanowi zatem krok milowy w podejściu do planowania strategii rozwoju sektora..

 VII_KSP_Foresight

Kolejnym punktem programu Kongresu była dyskusja panelowa, którą moderowała Małgorzata Walczak-Gomuła (Prezes Zarządu ASM), wraz z Andrzejem Wichą – ekspertem stolarki. Podejmowane przez panelistów tematy dotyczyły perspektyw rozwoju polskiej branży stolarki budowlanej w kontekście rozwoju budownictwa, rozwiązań i regulacji w zakresie energooszczędności oraz stanu przygotowań firm do nadchodzących zmian.

VII_KSP_panelProwadzący i Paneliści – od lewej: Małgorzata Walczak-Gomuła (ASM), Andrzej Wicha, Mariusz Marzec (GALADOM  S.A. ), Roman Sobczak (Departament Budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa), Michał Klimczyk (Stolbud Włoszczowa S.A), Sławomir Tomasz Kwiatkowski (Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Karina Sołtan  (Buzz.pl)

Podczas uroczystej Gali Kongresu  ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku zostało uhonorowane nagrodą Związku Polskie Okna i Drzwi za wkład w rozwój branży polskiej stolarki. Nagroda jest dla nas szczególnie cenna, gdyż otrzymaliśmy ją od organizacji branżowej, która zrzesza firmy działające na rynku stolarki. A właśnie dla firm z sektora budowlanego pracujemy nieprzerwanie od 20 lat, jako pierwsza na rynku agencja badawcza, która wyspecjalizowała się w obsłudze polskiej branży budowlanej.

ASM_nagroda_od_POiD

20 maja odbyło się Walne Zgromadzenie POID – zaprezentowaliśmy szczegółowe dane z raportów rynkowych z zakresu rynku stolarki okiennej oraz rynku stolarki drzwiowej. Poszczególne dane przedstawiały Joanna Florczak-Czujwid, Beata Tomczak i Marta Łuszczyńska (Project Manager ASM).

Raporty przygotowane na zlecenie POiD są dostępne również w wolnej sprzedaży, są to obszerne opracowania zawierające  szczegółowe informacje rynkowe.

Oferta raportów znajduje się tutaj, zapraszamy do zapoznania się z nią,

VII_KSP_Walne

raporty_stolarka