full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2015

 

Patronat honorowy Ministra Gospodarki

 

28-go października 2015 r. w Warszawie odbyła się konferencja Monitoring Rynku Budowlanego,  18-ta edycja wydarzenia organizowanego przez ASM  –  Centrum Badań i Analiz Rynku.

Konferencja objęta została honorowym patronatem Ministra Gospodarki. Zaprezentowano wyniki sektora budowlanego oraz prognozy jego rozwoju. Analitycy ASM prognozują wzrost produkcji budowlano-montażowej pod koniec 2015 r. Dodatni trend  utrzyma się również w 2016 r., prognozy dla sektora są zatem optymistyczne.

                        20151028_102531
Beata Tomczak prezentuje analizę  czynników makroekonomicznych

Konferencja MRB zgromadziła 100 przedstawicieli uczestników rynku budowlanego reprezentujących firmy, stowarzyszenia branżowe i media.  W III sesjach podjęte zostały istotne dla polskiej „budowlanki” kwestie, począwszy od szczegółowych analiz i prognoz dla budownictwa mieszkalnego, niemieszkalnego i inżynieryjnego, poprzez blok poświęcony  pozyskiwaniu dofinansowania z funduszy unijnych, skończywszy na części marketingowej, ze względu na swój medialny charakter wzbudzającej duży odzew słuchaczy.

20151028_103714

 

Konferencja MRB to spotkanie umożliwiające uczestnikom kontakt z licznymi ekspertami. Z ramienia ASM jako lidera na rynku badań na zlecenie sektora budowlanego wystąpili Małgorzata Walczak-Gomuła, Beata Tomczak, Agnieszka Kowalska, Marek Skrzyński i Przemysław Dana.

Organizatorzy zaprosili do udziału również ekspertów zewnętrznych.

Tematykę Branżowego Programu Promocji Budownictwa podjął amb. Jerzy Drożdż z Krajowej Izby Gospodarczej.

Pigułki prawne przedstawili reprezentanci Kancelarii GESSEL – radca prawny Maciej Trąbski, mec. Marcin Robenek oraz mec. Piotr Schramm.

W panelu dyskusyjnym oprócz przedstawicieli ASM – Agnieszki Kowalskiej i Marka Skrzyńskiego wystąpili eksperci-praktycy bezpośrednio zaangażowani w rozwój polskiej gospodarki oraz proces pozyskiwania funduszy: Aneta Maszewska (Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE), Piotr Dymarski (Mostostal Warszawa S.A.), Bożena Damasiewicz (Fundacja „Pomyśl o przyszłości”), Rafał Kamiński (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) oraz dr inż. Małgorzata Skibska-Zielińska (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).

20151028_134131
Panel dyskusyjny moderował Przemysław Dana

W części marketingowej wzięli udział Wioletta Fabrycka (RD bud Sp. z o.o.) oraz Wojtek Mierowski (Brand New Attitude).

Wystąpienia i debaty bogatego programu konferencji MRB dały początek dyskusjom, które kontynuowane były w kuluarach podczas przerw. Stały monitoring rynku prowadzony jest przez ASM cały rok  dzięki eksperckim, cyklicznym analizom – niezbędnym narzędziom do budowania strategii marketingowych. Dane dotyczące aktualnej i przyszłej sytuacji w branży budowlanej znajdą Państwo w kwartalnych i miesięcznych wydaniach opracowania Monitoring Rynku Budowlanego. Informacji udziela Beata Tomczak: tel. (24) 355 77 48, kom. 603 765 304, e-mail: b.tomczak@asm-poland.

 

schemat_mrb1

 

CZYM JEST KONFERENCJA MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO?

Co roku organizujemy konferencję z cyklu MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO. Celem spotkania jest podsumowanie wyników budownictwa i prezentacja aktualnych trendów i prognoz rozwoju rynku budowlanego. Konferencje są forum zrzeszającym całe środowisko budowlane. W trakcie corocznych spotkań udzielamy odpowiedzi na kluczowe dla naszej branży pytania i rozstrzygamy najważniejsze dlań kwestie. W ten sposób pragniemy wpływać na rozwój przyszłość branży budowlanej. Kolejne edycje MONITORINGU są nie tylko świetnym źródłem wiedzy, ale i doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów branżowych.

 

 Główni Patroni medialni

 

Patroni Medialni

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
on

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1282 ..