full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Miedzynarodowa Konferencja ETICS

 II Międzynarodowa Konferencja ETICS
„Branża ociepleń dla zrównoważonego rozwoju”

SSO_konf_logo

Druga edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), odbędzie się 7-8 maja 2015 roku w Ożarowie Mazowieckim.


Tegoroczna debata licznych środowisk skupionych wokół systemów ociepleń skoncentruje się na zrównoważonym rozwoju w budownictwie oraz na perspektywach inwestycji termomodernizacyjnych w Polsce.

– Obowiązujące od 1 lipca 2013 roku rozporządzenie CPR jest pierwszym dokumentem regulującym rynek materiałów budowlanych w krajach Unii Europejskiej, który zwraca uwagę na konieczność dostosowania budownictwa do zasad zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z siódmym wymaganiem podstawowym obiekty budowlane muszą być zaprojektowane, wykonane i rozebrane w taki sposób, aby wykorzystanie zasobów naturalnych było zrównoważone – zwraca uwagę dr inż. Jacek Michalak, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. – Tymczasem ciągle nie opracowano wiążących regulacji, które pozwolą określić wartości wskaźników środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Cała branża budowlana musi zmierzyć się z tą sytuacją, by przygotować się na wprowadzenie deklaracji wyrobów budowlanych charakteryzujących ich wpływ na środowisko. Liczymy, że będzie to jeden z wiodących tematów naszej konferencji – podkreśla szef SSO.


II Międzynarodowa Konferencja ETICS podejmie następujące zagadnienia:
• Zrównoważone budownictwo a ETICS
• Termomodernizacja w Polsce – stan aktualny i perspektywy (mapa drogowa 2050)
• ETICS a perspektywa finansowania z funduszów Unii Europejskiej do 2020 roku
• Deklaracje środowiskowe
• Dobre przykłady termomodernizacji w Polsce
• Regulacje prawne w Polsce i Europie
• Metodyka badań
• Przykłady współpracy nauki z przemysłem
• Europejskie rynki ociepleńGrono prelegentów II Międzynarodowej Konferencji ETICS tworzą:
• Dana Bellušová, Technický A Skúšobný Ústav Stavebný, Słowacja
• Mirosław Czarnik, Górnośląski Park Przemysłowy
• Dariusz Czarny, German-Polish Energy Efficiency Project
• Andrzej Kolbrecki, Instytut Techniki Budowlanej
• Jacek Michalak, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
• Ralf Pasker, European Association for ETICS
• Michał Piasecki, Instytut Techniki Budowlanej
• Elżbieta Syrda, ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku
• Arkadiusz Węglarz, Krajowa Agencja Poszanowania Energii
• przedstawiciel Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego


– Cieszymy się, że nasze zaproszenie do wystąpienia podczas II Międzynarodowej Konferencji ETICS przyjęły tak uznane postaci z różnych dziedzin związanych z obszarem działalności branży ociepleń. Liczymy również ponownie na znaczące uczestnictwo specjalistów wspierających inicjatywy naszego stowarzyszenia. Ubiegłoroczne audytorium objęło niemal 130 specjalistów, w tym przedstawicieli producentów systemów ociepleń, producentów materiałów termoizolacyjnych, dostawców surowców, jak też instytutów naukowych i ośrodków certyfikacji. Jesteśmy przekonani, iż wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami II edycji naszej konferencji zaowocuje wieloma cennymi wnioskami budującymi przyszłość polskiego sektora ociepleń – zapewnia prezes Michalak.

Wszelkie informacje na temat II Międzynarodowej Konferencji ETICS dostępne są na oficjalnej stronie internetowej pod adresem http://www.konferencjaetics.com.pl.


Informacja o Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)


Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń jest organizacją branżową czołowych polskich producentów systemów ETICS. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli European Association for ETICS (EAE). W 2014 roku SSO zainicjowało doroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, pierwsze w Polsce forum łączące liczne środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.
Więcej informacji: Systemyocieplen.pl, Twitter.com/SSO_ocieplenia, Konferencjaetics.com.pl.

Kontakt dla mediów:
Justyna Kozińska-Górecka
JGKG Warsztat Komunikacji
Tel. 795 448 735, Email: j.kozinskagorecka@systemyocieplen.pl

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
off

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1174 ..