full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

ASM PREZENTUJE PROGNOZY NA VII OGÓLNOPOLSKIM FORUM STOLARKI BUDOWLANEJ

STOLARKA DYSKUTUJE O PRZYSZŁOŚCI POLSKIEGO BUDOWNICTWA

ASM PREZENTUJE PROGNOZY NA VII OGÓLNOPOLSKIM FORUM STOLARKI BUDOWLANEJ

29-30 maja 2009 roku odbyło się VII Ogólnopolskie Forum Stolarki Budowlanej w Dębem.

Tematyka Forum była zróżnicowana. W szerokim gronie dyskutowano o zadaniach i problemach jakie stoją przed branżą, nakreślano perspektywy i możliwości w czasach spowolnienia gospodarki, obierano nowe kierunki rozwoju i strategie.

Przedstawiciele firmy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp z o.o. zaprezentowali szeroką analizę rynku budowlanego ze szczególnym uwzględnieniem inwestora indywidualnego jako finalnego ogniwa zakupowego.

Sylwia Prośniewska – dyrektor działu projektów własnych prezentuje informacje na temat rynku mieszkaniowego

Oprócz analizy rynku, zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia z nowoczesnego budownictwa a w szczególności energooszczędność w architekturze domów jednorodzinnych z naciskiem na nowoczesną stolarkę. Swoimi spostrzeżeniami z zakresu nowoczesnej, energooszczędnej stolarki podzielili się min. przedstawicielka wydawnictwa budowlanego a także przedstawiciele pracowni architektonicznej M&L Lipińscy. Kładli oni nacisk głownie na różnice wynikające z rocznego kosztu ogrzewania domu standardowego i energooszczędnego, a tym samym różnic w konstrukcji domów.

Niewątpliwie hasłem przewodnim Forum stał się temat wprowadzenia w życie termo modernizacyjnej ulgi remontowo-budowlanej. Według Mec. E. Muchy, droga do ulgi w aspektach formalno-prawnych jest bardzo prosta a płynące z niej korzyści stanowią ogromną szanse na integracje naszej branży i zwiększenie sprzedaży. Wg Artura Szczepańskiego z Kancelarii Doradczej „Synergia” korzyści płynące z ulgi dla Skarbu Państwa mogą wynieść 117 774 57 mln zł. Jednak aby ulga mogła wejść w życie z początkiem 2011 roku, projekt musi trafić przed Komisje sejmową jeszcze w tym roku i oby nie trafił do sejmowej „zamrażarki” jak jego brat bliźniak sprzed lat.

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
off

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1266 ..