full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

IV EDYCJA MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI ,,NAUKA DLA BUDOWNICTWA”

IV EDYCJA MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI ,,NAUKA DLA BUDOWNICTWA”

,,WSPÓŁPRACA PRZEDSIĘBIORSTW, UCZELNI I JEDNOSTEK ADMINISTRACJI DLA POZYSKIWANIA FUNDUSZY UNIJNYCH. INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W BUDOWNICTWIE”.

22 stycznia 2008 r. po raz czwarty w ramach targów BUDMA 2008 odbyła się konferencja „Nauka dla budownictwa”. Tegoroczna myśl przewodnia wydarzenia to: ,,Współpraca przedsiębiorstw, uczelni i jednostek administracji dla pozyskiwania funduszy unijnych. Innowacyjne rozwiązania w budownictwie”. Wśród organizatorów znaleźli się: firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o., Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE. Partnerem wspierającym była Polska Platforma Technologiczna Budownictwa oraz Branżowy Punkt Kontaktowy dla Budownictwa.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczestników reprezentujący zarówno sektor budowlany jak i administrację państwową. Cele tegorocznej konferencji to m.in. promocja instrumentów polityki innowacyjności, prezentacja roli innowacji jako warunku konkurencyjności gospodarki oraz upowszechnianie informacji na temat projektu Eureka Build (ICT w budownictwie).

W pierwszej części konferencji dyskutowano na temat możliwości pozyskiwania funduszy na rozwój firm. W nowym okresie finansowania innowacje w przedsiębiorstwach stały się priorytetowym elementem dla większości funduszy. Instytucje państwowe również wyciągnęły wnioski z minionych lat upraszczając procedurę składania wniosków co powinno stanowić istotne ułatwieniem dla starających się o fundusze firm.

Prelegentami byli m.in. Pan Marcin Wójcik reprezentujący Polski Wydział Dyrekcji Generalnej Polityki Regionalnej w Komisji Europejskiej, Pan Wiceminister Rozwoju Regionalnego Jerzy Kwieciński, Pani Dyrektor Irma Pęciak z Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Pani Dyrektor Agnieszka Gryzik z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przedstawiono także przykłady sukcesów, czyli projekty już zrealizowane. Profesor Mieczysław Kuczma zaprezentował nową infrastrukturę badawczą laboratorium Instytutu Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego, a Pan Władysław Krzak inicjatywę Winnova – część projektu ,,Budowa, rozwój i upowszechnianie Wielkopolskiego Portalu Innowacji i Wiedzy” .

Moderatorem całego panelu był przedstawiciel Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Pan Jarosław Piekarski.

W tej części konferencji uczestniczył również Wiceminister Infrastruktury odpowiedzialny za budownictwo Pan Olgierd R. Dziekoński, który od początku zaangażowany był w działanie Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa i potwierdził swoje aktywne wsparcie dla inicjatyw wspomagających rozwój innowacji sektora budowlanego.

Druga część konferencji poświecona była możliwościom innowacji w sektorze budowlanym. Najciekawszą częścią tego panelu były praktyczne przykłady działań innowacyjnych firm krajowych (Amepox Sp. z o.o.) i zagranicznych sektora budowlanego (Acciona, Saint Gobain), których rozwój oparty jest o badania i innowacje.

Trzecia część konferencji to warsztaty Eureka Build i Build Nova, programu dającego możliwość rozwoju nowych produktów i technologii.

Moderatorem panelu był Pan Svein Danielsen z Norwegii. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją firmy belgijskiej EconCore, która powstała w wyniku realizacji programu Eureka, a zajmuje się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie płyt warstwowych.

Warsztaty pozwoliły na dyskusje i spotkania firm zainteresowanych konkretnymi projektami. Szczególny nacisk położono na sektor nowoczesnych rozwiązań informatycznych z zastosowaniem w budownictwie. Interesującą częścią warsztatów była prezentacja zasad funkcjonowania Aniołów Biznesu działających przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan – organizacji, w której prywatni inwestorzy inwestują swoją wiedzę i pieniądze dla tworzenia nowych firm przez osoby mające ciekawe pomysły i entuzjazm do ich realizacji.

Konferencja ,,Nauka dla budownictwa” po raz kolejny dowiodła, że innowacje w budownictwie mają duży potencjał, wymagający systematycznego wsparcia dla przedsiębiorców chcących ponosić ryzyko rozwijania takiej działalności.

Warto wspomnieć, że konferencja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki oraz Rozwoju Regionalnego, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Rozstrzygnięto również II edycję konkursu fotograficznego organizowanego przez Polską Platformę Technologiczną Budownictwa. Tegoroczny temat przewodni konkursu to „Człowiek i budownictwa – synergia”.

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
off

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1244 ..