full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

KONFERENCJA AKTUALNY I PRZYSZŁY PROFIL GOSPODARCZY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

21 maja 2010 r., w Hotelu Victoria w Lublinie odbyła się

KONFERENCJA

AKTUALNY I PRZYSZŁY PROFIL GOSPODARCZY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

wyniki badań diagnostyczno-prognostycznych

Konferencja zorganizowana przez ASM była szczególną okazją, by się zapoznać z wynikami badań przeprowadzonych w ramach projektu, ale również przyniosła szersze spojrzenie na region w kontekście praktyki funkcjonowania współczesnej gospodarki.

Otwarcia Konferencji dokonała Dyrektor Generalna ASM, Małgorzata Walczak.

 

Jako pierwszy prelegent wystąpił Dr Mariusz E. Sokołowicz (UŁ) z prezentacją „Region w koncepcjach teoretycznych i w praktyce funkcjonowania współczesnej gospodarki”. Autor wyszedł od ogólnej koncepcji regionu oraz jego ujęcia ekonomicznego, a następnie podjął temat polityki regionalnej i wybranych koncepcji rozwoju regionalnego.

Następnie Małgorzata Walczak (ASM) zaprezentowała uczestnikom Koncepcję Badawczą Całości Projektu. Wśród poruszanych kwestii znalazły się ogólny i szczegółowe cele projektu, etapy jego realizacji poprzez badania wtórne i pierwotne, metody badawcze zastosowane dla jego potrzeb oraz osiągnięte rezultaty.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie Dr Iwony Świeczewskiej (UŁ) na temat Aktualny profil gospodarczy województwa lubelskiego – prezentacja wyników badań wtórnych. Autorka przedstawiła determinanty rozwoju regionalnego, sytuację społeczno-gospodarczą województwa lubelskiego na tle Polski i pozostałych województw, sektory ekonomiczne w regionie, a także specjalizację województwa lubelskiego w zakresie działalności gospodarczej.

Po przerwie ponownie uczestnicy mieli okazję wysłuchać Małgorzaty Walczak (ASM), tym razem tematem prezentacji był Poziom i struktura innowacji w województwie lubelskim i ich wpływ na zmiany profilu specjalizacyjnego regionu – prezentacja wyników badań ilościowych i jakościowych.

Wyjściem wystąpienia był cel badania ilościowego, metoda i techniki badawcze oraz dobór próby i struktura badanych przedsiębiorstw. Następnie uczestnikom zostały zaprezentowane wyniki badania ilościowego na temat działalności innowacyjnej i badawczo-rozwojowej firm województwa lubelskiego. Podobną strukturę miało przedstawienie badania jakościowego. Wystąpienie zakończyło się prezentacją czynników warunkujących wzrost innowacyjności wśród przedsiębiorstw w kontekście przeprowadzonych badań ilościowych i jakościowych oraz najważniejszych czynników determinujących wzrost poziomu innowacyjności.

Kolejnym prelegentem był Dr Artur Gajdos (UŁ), który zaprezentował Prognozy profilu gospodarczego województwa lubelskiego. Autor przedstawił uczestnikom opis metodologii badawczej, a następnie prognozy profilu gospodarczego województwa lubelskiego w ujęciu demograficznym, sektorowym, edukacyjnym i zawodowym. Ponadto został podjęty temat prognoz przekształcenia w GOW oraz perspektywy specjalizacji regionu.

Po zakończeniu prezentacji prelegentów wywiązała się żywa dyskusja dotycząca sposobu przeprowadzania samych badań i analiz, jak również specyfiki regionu lubelskiego i jego postrzegania na tle kraju. Po zamknięciu konferencji toczyła się w kuluarach i podczas lunchu.

 

Uczestnikom konferencji została udostępniona bezpłatna publikacja z wynikami badań przeprowadzonych w ramach projektu.

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
off

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1274 ..