full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Konferencja PRESTO

Konferencja projektu PRESTO

 

 

21 stycznia na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA w Poznaniu.odbyła się konferencja projektu PRESTO czyli: “Identyfikacja priorytetowych tematów badawczych dla stowarzyszeń małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze budownictwa, ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii w dziedzinach: energia, technologie informatyczne i komunikacyjne oraz nowe materiały”.

Głównym celem konferencji było upowszechnienie rezultatów projektu PRESTO oraz doświadczeń zdobytych przy jego realizacji.

W pierwszej części pierwszej sesji jej uczestnicy zapoznali się z podsumowaniem prowadzonych do tej pory działań, ich głównych rezultatów i zdobytych doświadczeń. W drugiej części wystąpiło dwóch prelegentów, którzy zaprezentowali przegląd pierwszych działań podjętych po spotkaniu w Bilbao.

Jako pierwszy wystąpił Andrea Scalia (Confartigianato Nazionale, Włochy), który przedstawił wpływ projektu na działalność firmy oraz nowo zdobytą dzięki temu świadomość co do kwestii innowacji i badań. Następnie David Garcia-Muńoz Hita (NEM, Hiszpania) podjał temat działalności małych i średnich przedsiębiorstw w relacji do projektu PRESTO.

Ponadto w tej części przedstawione zostały przyszłe plany dotyczące upowszechnienia i wykorzystania rezultatów projektu PRESTO.

Po lunchu, w drugiej – otwartej sesji przedstawiono rezultaty projektu PRESTO szerszemu kręgowi odbiorców oraz podjęto dyskusję na temat współpracy w sektorze budownictwa: “Współpraca na rzecz innowacji i zrównoważonego rozwoju w sektorze budownictwa”. Podczas sesji przewidziano prezentacje najlepszych praktyk.

Jako pierwszy wystąpił Joost Wentink (ECCREDI, Holandia), który podjął temat stymulowania innowacji i wspierania współpracy w ramach sektora budowlanego. Następnie Dirk Otte (EEN, Belgia) przedstawił kwestie wspierania organizacji małych i średnich przedsiębiorstw w ramach zrównoważonego budownictwa.

Kolejną prelegentką była Agnieszka Kowalska (ASM), która w swojej prezentacji przedstawiła na wstępie podstawowe informacje o projekcie REG CON “Działania wspierające rozwój innowacyjnych klastrów w budownictwie. Podejście regionalne, zaangażowanie lokalnych partnerów oraz międzyregionalna współpraca”, który zakończy sie 31 stycznia 2010. Następnie przedstawiła najbardziej interesującą dla uczestników część czyli rezultaty jakie otrzymane w trakcie realizacji projektu tj. metodologię wdrożenia klastrów (szczególnie dostosowana do rozwoju klastrów w budownictwie, w ramach UE), plany działań trzech nowych klastrów jak również publikację prezentująca przykłady dobrych praktyk współpracy w ramach klastra oraz publikację pokazującą jak stworzyć klaster wykorzystując rezultaty opracowane w ramach projektu. Jednym z najważniejszych jednakże wymiernych rezultatów projektu było stworzenie 3 klastrów w 3 krajach europjeksich: Polsce, Hiszpanii oraz Grecji. W Polsce klaster Budownictwo Polski Centralnej rozpoczął swoją działalność 12 grudnia 2008 roku a swym zasięgiem obejmuje obszar Polski centralnej ze szczególnym ukierunkowaniem na województwo łódzkie i mazowieckie oraz region kleszczowski.

Prezentacja wzbudziła zainteresowanie szczególnie przy prezentowaniu kluczowych rezultatów projektu. Koordynator projektu PRESTO zadał pytanie odnośnie modelu ICM333 (Innovation Cluster Model) – innowacyjnego modelu rozwoju klastra oraz cyklu życia klastra, opracowanego w ramach projektu REG CON.

Ostatnim prelegentem konferencji był Enrico Esposito (INCP, Włochy), który przedstawił firmę jako organizację wspierającą w formułowaniu krajowych i regionalnych planów rozwojowych i tworzenia sieci z organizacjami małych i średnich przedsiębiorstw

Na koniec spotkania uczestnicy wymienili kontakty z nadzieją na kontynuację współpracy w ramach wspólnych projektów, szczególnie w tematyce klasteringu.

 

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
off

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1162 ..