full
border
#666666
http://asm-poland.com.pl/wp-content/themes/smartbox-installable/
http://asm-poland.com.pl/
#3691ad
style2
Więcej niż agencja badawcza
+48 (24) 355 77 00
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno

Konferencja „Zachowanie dziedzictwa narodowego”

 

 

W dniach 14 i 15 listopada 2012 r. w Hotelu Krasicki, w Lidzbarku Warmińskim, odbyła się prestiżowa konferencja pn. „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja”. Konferencja zainaugurowała cykl pod ta samą nazwą.

Honorowymi patronami konferencji jest NARODOWY INSTYTUT DZIEDZICTWA oraz pan Jacek Protas, Marszałek Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Projekt powstał w odpowiedzi na sugestie i pytania zarówno właścicieli odbudowanych nieruchomości, jak i potencjalnych nabywców, architektów i przedstawicieli kultury oraz wyspecjalizowanej turystyki. Tematyka dotyczy odbudowy nieruchomości o znaczeniu historycznym a także ich przystosowania i wykorzystania współcześnie.

 

Partnerami Konferencji są: Grupa LANDESKRONE, której prezesem jest Jan Lubomirski-Lanckoroński, Hotel Krasicki, RACHBERG Ltd., VIP Concierge, Klub Integracji Europejskiej.

Partnerem merytorycznym konferencji jest firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

Konferencję oficjalnie rozpoczął pan Gustaw Marek Brzezin, Wice Marszałęk Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, po wystąpieniu którego uznani międzynarodowo eksperci przedstawili aspekty z zakresu prawa, konserwacji, architektury oraz specjalistycznych produktów budowlanych.

Doświadczeniami inwestorskimi podzielili się z zebranymi pan Andrzej Dowgiałło, właściciel Hotelu Krasicki i Zamku Ryn, prezes Grupy Anders oraz pan Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica,

zbudowanego w ponad stuletnim historycznym budynku.

Uczestnikami konferencji byli m.in. inwestorzy, konserwatorzy, prawnicy, architekci, producenci oraz właściciele i promotorzy zabytkowych budowli przystosowanych do współczesnego wykorzystania.

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy zgodzili się, iż cel konferencji został osiągnięty, a była nim współpraca i dialog pomiędzy poszczególnymi grupami zainteresowanymi zachowaniem dziedzictwa narodowego, jaki stanowią liczne nieruchomości o znaczeniu historycznym oraz edukacja i promocja tego znaczenia dla współczesności.

Podczas spotkania jego uczestnicy poruszyli również tematy związane z partnerstwem publicznoprywatnym ww. inwestycjach oraz zainicjowali ideę wspólnych działań na rzecz promocji prywatnych

działających obiektów zrestaurowanych. Tematy te będą kontynuowane podczas następnej edycji konferencji, zaplanowanej na wiosnę 2013 r. w Warszawie.

Konferencja była kiklukrotnie relacjonowana bezpośrednio na antenie TVN CNBC (rozmówcami byli: Mariusz Gil, prezes quick-mix, Iwona Liżewska, NID Kierownik Oddziału Olsztyn, Andrzej Dowgiałło, prezes Grupy Anders) oraz w Radiu Olsztyn (m.in. dr Kamil Zeidler, p. Iwona Liżewska – NID, p. Andrzej Dowgiałło).

Organizatorzy dziękują Patronom i Partnerom za zaufanie, współpracę i wsparcie, dzięki którym projekt został zrealizowany.

Następna edycja odbędzie się w Warszawie, w Teatrze Kamienica, wiosną 2013 roku.

Zdjęcia pochodzą z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Warmii I Mazur.

Szczegółowy plan konferencji w Hotelu Krasicki znajduje się na stronie www.essence-magazyn.pl/konferencje/, gdzie wkrótce umieszczony będzie ramowy plan konferencji wiosennej.

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach:
  • marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw;
  • gotowe raporty rynkowe;
  • badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych;
  • nowatorskie projekty międzynarodowe;
  • Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki;
  • klastry i stowarzyszenia sektorowe;

Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności oraz do kontaktu – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

:
default
Loading posts...
link_magnifier
#282f33
on
fadeInDown
loading
#282f33
off

Uprzejmie informujemy, że na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu na stronach i w Internecie.  W trosce o jakość przetwarzania danych osobowych pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z obowiązującymi przepisami, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszego serwisu internetowego. Ta witryna przechowuje dane niektórych klientów użytkownika. Dane te są wykorzystywane w celu zapewnienia bardziej spersonalizowanych usług i śledzenia miejsca pobytu w naszej witrynie internetowej zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z przyszłego śledzenia, w Twojej  przeglądarce zostanie ustawiony plik cookie, aby zapamiętać ten wybór przez rok. Zgadzam się, Rezygnuję

1216 ..